Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Bugün marketler saat kaça kadar açık? 28 Mart Pazar Hafta sonu marketler saat kaçta kapanıyor?

    Marketler bugün saat kaça kadar açık? Hafta sonu Pazar günü market çalışma saatleri nedir? Ankara ve İstanbul market çalışma saatleri başta olmak üzere diğer tüm illerimizde yerinde normalleşme kararı sonrası market çalışma saatleri merak edilip araştırılıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ve 81 ile gönderilen genelgeye göre market çalışma saatleri pazar günü çok yüksek riskli iller ile düşük, orta ve ve yüksek riskli illerde farklılık gösteriyor. Peki, bugün marketler saat kaça kadar açık? İşte merak edilen soruların cevabı...

    BUGÜN MARKETLER SAAT KAÇTA KAPANACAK?

    28 Mart Pazar günü yüksek ve çok yüksek riskli illerde marketler saat 10.00 - 17.00 arasında açık olacak. Düşük ve orta riskli illerde ise 28 Mart Pazar günü marketler 07:00'den saat 20.00'ye kadar açık olacak.

    REKLAM

    81 İLİN RİSK TABLOSU

    Düşük risk grubunda yer alan iller; Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Iğdır, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Uşak, Van.

    Orta risk grubunda yer alan iller; Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Bartın, Bayburt, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırşehir, Malatya, Manisa, Nevşehir, Sivas, Tunceli, Yozgat.

    Yüksek risk grubunda yer alan iller; Antalya, Ardahan, Artvin, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Düzce, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Muğla, Niğde, Tekirdağ, Yalova, Zonguldak.

    Çok yüksek risk grubunda yer alan iller ise Adıyaman, Aksaray, Amasya, Balıkesir, Burdur, Edirne, Giresun, Gümüşhane, Konya, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon."

    BİM ÇALIŞMA SAATLERİ

    REKLAM

    BİM hafta içi ve Cumartesi 07.00- 20.00 arası çalışıyor.

    BİM Pazar günü 10.00- 17.00 arası çalışıyor.

    A101 ÇALIŞMA SAATLERİ

    A101 hafta içi ve Cumartesi 07.00- 20.00 arası çalışıyor.

    A101 Pazar günü 10.00- 17.00 arası çalışıyor.

    ŞOK ÇALIŞMA SAATLERİ

    ŞOK hafta içi ve Cumartesi 07.00- 20.00 arası çalışıyor.

    ŞOK Pazar günü 10.00- 17.00 arası çalışıyor.

    MİGROS ÇALIŞMA SAATLERİ

    Migros hafta içi ve Cumartesi 07.00- 20.00 arası çalışıyor.

    Migros Pazar günü 10.00- 17.00 arası çalışıyor.

    HAFTA SONU ALKOL SATIŞI YASAK MI?

    Sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında açık olabilecek ancak sokağa çıkma yasağı uygulanan hafta sonlarında, marketlerde alkol satışı yapılmayacak.

    Haberi Hazırlayan: Büşra Kamış
    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ