Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Hava Durumu LAPA LAPA YAĞDI! Meteoroloji'den son dakika don, buzlanma ve çığ uyarısı geldi - HABERLER

    Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu'nun doğusu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Ankara, Çankırı, Bolu, Karabük, Çorum, Amasya ve Artvin çevrelerinin kar yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da çığ tehlikesi bulunmaktadır.

    Hava sıcaklığının batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.Rüzgarın genellikle kuzey yönlerden, Marmara ile zamanla kuzey ve iç kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, İç Anadolu’nun güneydoğusu ve Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

    REKLAM

    KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın İç Anadolu’nun güneydoğusu ve Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

    ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsü olan yerlerinde çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

    BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Kıyı kesimlerde hafif ve orta, iç ve doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don olayı görüleceğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

    İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

    İSTANBUL °C, 8°C

    Parçalı ve az bulutlu

    ANKARA °C, 2°C

    Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı

    İZMİR °C, 13°C

    Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu

    ANTALYA °C, 13°C

    Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

    ZONGULDAK °C, 6°C

    Parçalı, yer yer çok bulutlu

    TRABZON °C, 3°C

    Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

    ERZURUM °C, -12°C

    Parçalı ve çok bulutlu

    DİYARBAKIR °C, 1°C

    Parçalı ve çok bulutlu

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ