Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İsveç'in Göteborg kentinde Partille bölgesinde büyük bir alışveriş merkezi yöneltilen "ciddi bir tehdit" üzerine boşaltıldı. Reşat Osman isimli alıveriş merkezi müşterisi, ağır silahlarla donatılmış birçok polisin olay yerine geldiğini belirtti.

Saat 14 sıralarında Partille bölgesindeki Allum alışveriş merkezinin tümden boşaltılmasını isteyen Göteborg Polisi web sitesinde "Allum alışveriş merkezi içinde bir şeylerin olacağı konusunda polise bilgi gelmiştir. İhbar ciddi olarak değerlendirilmiş ve alışveriş merkezinin boşaltılması kararlaştırılmıştır" denildi.

İsveç televizyon kanalı SVT'nin bildirdiğine göre yüzlerce müşteri ve alışveriş merkezi çalışanı dışarı çıkarıldı ve merkez dışında bekliyor. Polis ekiplerinin yanı sıra alışveriş merkezi yakınında kurtarma ve sağlık ekipleri de bulunuyor.

Alışveriş merkezine yöneltilen tehdidin bomba ihbarı olduğu öğrenildi. İstihbarat teşkilatı SÄPO´nun olaydan haberdar edildiğini belirten SÄPO Enformasyon Müdürü Mark Vadasız soruşturmayı polisin yürüttüğünü ancan SÄPO´nun her zaman olduğu gibi gereksinim duyulmasında uzman yardımında bulunduklarını söyledi.

DHA