Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Diğer Moskova'da 4 yaşında çocuğun başını kesen ve sokakta elinde kesik başla dolaşan dadı konuştu

    Moskova'da taşıdığı kesik çocuk başıyla dünyayı şoke eden kadın 'Bunu yapmamı Allah emretti' dedi.

    Rusya’nın başkenti Moskova’da pazartesi günü kesik çocuk baş taşırken yakalanan 38 yaşındaki Özbek dadı Gyulchekhra Bobokulova, mahkemeye çıkarıldı.

    2011 doğumlu Nastya Meshcheryakova adlı kız çocuğunun kesik başıyla sokakta dolaşan 3 çocuk annesi dadı, “Bunu yapmamı Allah emretti” diyerek kendini savundu.

    “Allah barış haberlerini vermek üzere ikinci bir peygamber gönderiyor” diyen kadın, aç olmasından şikayet etti ve “bir hafta içinde öleceğini” de söyledi.

    Mahkemeye getirildiğinde gazetecilere gülümseyen Bobokulova, suçunu kabul edip etmediği sorulduğunda, ‘Evet’ diye yanıt verdi.

    Bobokulova’nın suç ortağı olup olmadığı da araştırılıyor. Dadının küçük çocuğu öldürdüğü apartmanda erkek arkadaşının da olduğu ihtimal dahilinde... Polis şimdi ismi açıklanmayan ve Bobokulova’yı bu hale getirdiğinden şüphelenilen erkek arkadaşı arıyor.

    Moskovsky Komsomolets gazetesi ise kadının şizofreni hastası olduğu iddiasını ortaya attı. Özbekistan polisine dayandırarak yapılan haberde, psikiyatrik muayenelerden geçen Bobokulova’nın 15 yıldır şizofren olduğunu yazıldı.

    2 ay boyunca gözaltında kalacak olan Gyulchekhra Bobokulova'nın alacağı cezanın en az 3 yıl hapis cezası olacağı belirtiliyor. Kadın gerçek şizofreni hastası yoksa korkunç eylemi bilinçli bir şekilde mi gerçekleştirdi önümüzeki günlerde belli olacak.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ