Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Diğer ABD'de 12 yaşındaki kız çocuğu, yanlışlıkla maraton koştu

    ABD'nin New York kentinde düzenlenen 5 kilometrelik koşuya geç kalan 12 yaşındaki kız çocuğu, yarış yönünü karıştırdı. Ancak 5 kilometre sonra ters yönde gittiğini fark eden kız çocuğu, 21 kilometrelik yarı maraton koşan yarışmacılarla karşılaştı. Yanlış istikamette koştuğunu fark eden küçük kız, bulunduğu yarı maratonu tamamlamaya karar verdi ve yarışmayı tamamladı.

    New York'taki Rochester Bölge Sağlık Flower City Mücadelesi'nin bir parçasında ilginç bir gelişme yaşandı. LeeAdianez Rodriguez adında kız öğrenci yarışmaya geç kaldı. Haftalarca 5 kilometrelik kısa mesafe yarışmaya hazırlanan Rodriguez, geç kalmanın verdiği telaşla hemen koşmaya başladı. Ancak kız öğrencinin gittiği yön tersti. 5 kilometre koştuktan sonra bulunduğu yerin tanıdık olmadığını fark eden Rodriguez, yolda yarı maraton için koşan diğer yarışmacılarla karşılaştı. Doğru yönde koşmadığını öğrenen Rodriguez hayal kırıklığı yaşadı; ancak yanlışlıkla koştuğu ve içinde bulunduğu yarı maratonu bitirmeye karar verdi. 5 kilometrelik mesafeyi koşmak için gelen küçük yarışmacı, yanlışlıkla başladığı 21 kilometrelik yarı maratonu 2 saat 43 dakika 31 saniyede tamamlayı başardı.

    Öte yandan kızı için endileşelenen annesi Brendalee Espada ise polise haber verdi. Kızının ters yönde koştuğunu ve yarı maratonu tamamlamak istediği öğrenen anne, Rodriguez'i gördüğü anı şöyle dile getirdi: "2 saat sonra onu gördüm, yanında bir görevli vardı ve kızımın bir madalyası vardı."

    CİHAN

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ