Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CIA Başkanı Petraeus ile görüştü. Ziyaretin gündeminde Suriye ve Irak'taki gelişmelerin olduğu bildirildi ancak ayrıntı verilmedi. Toplantıya MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın da katıldığı belirtildi.

Başbakanlık Resmi Konutu'ndaki görüşmenin ardından Petraeus, ABD Büyükelçiliği aracıyla Başbakanlık Konutu'ndan ayrıldı.

Petraus, göreve geldikten sonraki ilk ziyaretini Temmuz ayına Ankara'ya yapmıştı.

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ: "PAZARTESİ VE SALI GÜNÜ..."
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, CIA Başkanı David Petraeus'un Türkiye ziyareti ile ilgili açıklama yaptı. ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Sözcüsü T.J. Grubisha, CIA Başkanı Petraeus'un ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamada, ''Merkezi Haberalma Teşkilatı Başkanı David Petraeus, pazartesi ve salı günü Başbakan Erdoğan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile yaptığı görüşmelerle Türkiye ziyaretini tamamladı.

Görüşmelerde iki ülkenin ortak ilgi alanları olan bölgesel konular, PKK ile mücadele ve iki ülke arasındaki istihbarat teşkilatlarının ilişkileri ele alındı. Gelecek aylarda bölgesel ve iki ülkeyi de ilgilendiren konularda daha yakın işbirliği öngördüler'' ifadelerini kullandı.

AJANSLAR