Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa İstanbul'da son dakika büyük operasyon! Aralarında öğretmen de var...
    .png
    .png

    İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, CİTES sözleşmesi gereği alınıp satılması özel izne tabi olan egzotik hayvanların sosyal medya üzerinden alınıp satıldığını tespit etti...

    MÜŞTERİ KILIĞINDA OPERASYON DÜZENLENDİ

    Habertürk'ten Nihat Uludağ'ın haberine göre kaçakçılık polisi, müşteri kılığında sosyal medya üzerinden bu hayvanları satan kişilerle iletişime geçti.

    10 BİN LİRAYA İGUANA SATAN ÖĞRETMEN GÖZALTINA ALINDI

    İlk operasyon, 80 santimetre uzunluğundaki kahverengi İguana'yı 10 bin liraya satmaya çalışan öğretmen T.A.'ya yapıldı. T.A. gözaltına alınırken satmaya çalıştığı İguana'ya el konuldu.

    REKLAM

    Daha sonra, tehlikeli bir tür olarak nitelendirilen Leopart Gecko Geco cinsi kertenkele ve Kraliyet Kobra cinsi beyaz yılanı satmaya çalışan F.A.T. ve Y.S. suçüstü yapılarak gözaltına alındı.

    SAKALLI EJDER'İ DE SATAMADILAR

    Müşteri kılığında operasyonlarını sürdüren polis, Sakallı Ejder'i 550 liraya satmaya çalışan A.G.'yi de gözaltına aldı.

    ZANLILARA KAÇAKÇILIKTAN ADLİ İŞLEM YAPILDI

    Operasyonda gözaltına alınan, T.A., F.A.T., Y.S. Ve A.G.'ye 5607 sayılı kaçakçılık kanununa muhalefet suçundan adli işlem yapıldı...

    EGZOTİK VAHŞİ HAYVANLAR HAYVANAT BAHÇESİNE TESLİM EDİLDİ

    Operasyonlarda ele geçirilen, Kraliyet Kobra cinsi beyaz yılan, İguana, Leopart Gecko Geco Kertentele ve Sakallı Ejder cinsi kertenkele Darıca Hayvanat Bahçesi'ne teslim edildi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ