Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Alışveriş Bosphorus Cup, İstanbul Boğazı’nı farklı renklere boyamak için gün sayıyor - Alışveriş Haberleri

    Türkiye’nin en uzun soluklu spor organizasyonlarından biri olan ve bu sene 16.’sı düzenlenecek ‘Platinum Bosphorus’ta klasikleşen kupa devir teslim töreni gerçekleştirildi. 11-14 Mayıs arasında gerçekleştirilecek Platinum Bosphorus Cup’ın ‘Döner Trofe Kupası’ yeni şampiyona verilmek üzere organizasyonateslim edildi. 30 ülkeden 100’e yakın yelkenlinin mücadele edeceği Bosphorus Cup’ın kupa devir teslim törenine organizasyonu düzenleyen ORG Sports Management kurucusu Orhan Gorbon, ana sponsor Platinum sözcüsü Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün ve geçen yılın şampiyon takımı Orient Express VI adına Bülent Atabay katıldı.

    REKLAM

    Gümüş Kupa Evine Geri Döndü

    2002 yılından bu yana gerçekleştirilen Bosphorus Cup yarışlarının özel ödülü olan ve Türk tasarımcı Can Yalman’ın tasarladığı 7 kg ağırlığındaki gümüş kupa bu sene 14 Mayıs’ta sahibine kavuşacak. Her sene genel klasman 1.’sinin sahip olduğu, Kapalıçarşı’da gümüş ve kristal malzemelerle üretilen eşsiz kupa, bir yıl boyunca son şampiyon Orient Express VI ekibinde kaldı.

    Bosphorus Cup, bir yarıştan daha fazlası

    Törende konuşan Orhan Gorbon, Platinum Bosphorus Cup’ın dünyanın en önemli yelken yarışları arasında kendisine yer bulduğuna değinerek “Bu yarışı 16 senedir büyük bir şölen eşliğinde İstanbul Boğaz’ının eşsiz manzarasında sürdürüyor olmaktan gurur duyuyoruz. Platinum Bosphorus Cup, bir yarıştan daha fazlası. Bu organizasyon hem Türkiye hem de İstanbul’un dünyaya tanıtılmasında önemli bir misyon da yüklendi. Tüm halkımızı bu görsel şöleni yerinden izlemeleri için davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

    Bosphorus Cup’a adımız vermekten çok mutluyuz

    Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün “Platinum olarak yüzbinlerce müşterimize daha da iyi hizmet vermek için çalışıyoruz. eşsiz müşteri deneyimini yaşatmanın yanı sıra seyahat, ulaşım, eğlence ve tüm teknolojik ihtiyaçları kapsayan birçok ayrıcalık da sunuyoruz. Türkiye’nin en uzun soluklu spor organizasyonlarından biri olan Bosphorus Cup’a Platinum adını vermek ve sporcuların teknolojisiyle eşsiz İstanbul Boğazı’nda yelken açması bizim için büyük mutluluk. Bir kez daha teknolojisini bu özel yarışa entegre edeceğimiz için sevinçliyiz.

    REKLAM

    Kraliçe yarış 13 Mayıs’ta

    11-14 Mayıs tarihlerinde 4 gün boyunca sürecek ve 5 yarıştan oluşan etkinliğin ilk gününde yelkenler, Caddebostan’da antrenman yarışı yapacak. 13 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek Boğaz Yarışı’nda tüm yelkenliler İstanbul Boğazı’nı birbirinden farklı renklere boyayacak. Boğaz Yarışı’nda tekneler Dolmabahçe’den start alacak, Anadolu Hisarı’nda dönecek ve Çırağan Sarayı önündeki finiş noktasına gelecek. Bosphorus Cup, 14 Mayıs Pazar günü Caddebostan etabı ve ardından düzenlenecek ödül töreni ile son bulacak.

    En güzel izleme noktaları

    Beşiktaş sahili-Ortaköy Meydanı, Akıntıburnu-Arnavutköy ve Aşiyan yarışın en iyi takip edilebileceği lokasyonlar olarak dikkat çekecek.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ