Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması

HABERTÜRK

CNR Avrasya Boat Show, Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuvarları Fuarı bu yıl kapılarını Yenibosna’da yarın açıyor. 24 Şubat’a kadar sürecek ve bu yıl altıncısı düzenlenecek fuara binin üzerinde firma katılıyor.

Fuarda toplam değeri 150 milyon Euro olan yaklaşık 250 tekne modeli sergilenecek. Bu teknelerin fiyatları ise 500 bin ile 2.3 milyon Euro arasında değişiyor. 125 bini aşkın ziyaretçinin gezmesi beklenen fuarın 1 milyar dolarlık iş hacmi yaratacağı öngörülüyor.

7 SALONDA SERGİLENECEK
Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği (DENTUR) desteğinde düzenlenen dev organizasyona Uluslararası Boat Show Organizatörleri Federasyonu (IFBSO) da destek veriyor. 7 salonda 85 bin metrekare alanda kurulacak fuarda 1’inci salonda mega, 2’nci salonda orta büyüklükteki tekneler yer alırken, 3’üncü salonda yelkenliler, 4’üncü salonda ise bot, motor ve küçük tekneler bulunacak.

Fuarın diğer salonlarında ise makine - hidrolik ekipmanlar ile tekne aksesuvarları sergilenecek. Erem: Fuar sektörü ticari açıdan doyuracak CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, 125 bin kişilik ziyaretçinin beklendiği Avrasya Boat Show Fuarı’nın sektörü sadece ticari açıdan doyurmasının yanında yapılacak seminerlerle de bilinçlendireceğini ifade etti.

Erem, fuarda Gezi Tekneleri Yönetmeliği, Süper Yat Endüstrisi ve Denizcilik Endüstrisinde Küresel Çevre Mevzuatı ile ilgili seminerlere dikkat çekti. Fuarda denizcilik seminerleri de var CNR Avrasya Boat Show'da sektörü yakından ilgilendiren etkinlikler de gerçekleştirilecek. 18-20 Şubat tarihleri arasında 3 gün süreyle yapılacak seminerlerde Uluslararası Deniz Endüstrisi Birliği (ICOMIA) yetkilileri konuşmacı olacak.

ICOMIA Çevre Faaliyetleri Müdürü Albert Willemsen ve ICOMIA Teknik Müdürü Udo Kleinitz; “Gezi Tekneleri Yönetmeliği”, “Süper Yat Endüstrisi” ve “Denizcilik Endüstrisinde Küresel Çevre Mevzuatı” konularında bilgiler verecek.

FUARIN EN PAHALI TEKNELERİ

Firma adı       Modeli       Büyüklüğü         Satış fiyatı
Numarine         Numarine       78 24 metre     2.3 milyon Euro
Trio Deniz          Sessa C68      21.1 metre      2.1 milyon Euro
Deniz Yatçılık   Absolute 70    22 metre         2.1 milyon Euro
Fairline               SQUADRON     65 20.4 metre  1.4 milyon Sterlin
Fairline           Targa 62         19.3 metre      892 bin Sterlin
Deniz Yatçılık   Absolute 55    16.6 metre    720 bin Euro