Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi İş-Yaşam Hamdi Ulukaya Chobani'deki çalışanlarına hisse dağıtacak - İş-Yaşam Haberleri

    GAZETE HABERTÜRK

    ABD’nin en büyük yoğurt üreticisi Chobani’nin sahibi olarak adından sık söz ettiren Hamdi Ulukaya dün yaptığı basın açıklamasıyla yine gündeme geldi.

    Yapılan açıklamalara göre ABD’nin lider yoğurt şirketi Chobani, çalışanlarının şirket büyümesinden pay alacakları bir hisse paylaşım modelini hayata geçirdi.

    Chobani kurucusu ve CEO’su Hamdi Ulukaya’nın başlattığı bu programdan, yeni işe başlayanlar da dahil olmak üzere tam zamanlı çalışan tüm Chobani personeli yararlanacak.

    “Chobani Shares” adı verilen ortaklık programından 26 Nisan 2016 tarihinden itibaren, yaklaşık 2 bin çalışanın yararlanacağını açıklayan Ulukaya, bu yeni programı dünyadaki tüm Chobani çalışanlarının şirketin gelecekteki büyümesinden pay alacakları özel bir hisseödül sistemi olarak tanımladı. Chobani Shares adı verilen hisse paylaşım modeli ile şirketin gelecekteki değerinin yüzde 10’una denk gelen hisseler, en yüksek değerlerine Chobani’nin halka arzı durumunda ulaşacak.

    Ulukaya yaptığı açıklamada bu adımın hep hayali olduğuna işaret ederek, “Bugün, Chobani için yeni bir sayfa açıyoruz. Şu andan başlayarak, hepimiz Chobani’nin geleceğinin bir parçası olabiliriz” dedi. ABD basınında yer alan haberlerde ise hisse devrinin arkasında Ulukaya’nın eski eşi ile yaşadığı ayrılma davası sonrası patlak veren mal paylaşımı süreci ile şirketini iflastan kurtarmak için kredi aldığı TPG Capital ile yaşadığı gerginliklerin olduğuna yer verildi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ