Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı ve heyetini kabul etti

    Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda koltuğunu 6. sınıf öğrencisi Fatih Mintaş'a devretti.

    Erdoğan yaptığı konuşmada, "Milletin evinde, cumhurbaşkanlığı makamında bir aradayız. Nice 98 yıllara. Bu makamlar hep gelip geçicidir, kalıcı değildir. Bugün de Sayın Başkan Fatih'e bu makamı aktarıyoruz." dedi.

    Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koltuğuna oturan Fatih Mintaş, "Atatürk, bayram yapalım diye bizlere armağan etmiştir. Bu bayramı bize armağan eden Atatürk ve şehitlerimize saygılarımı sunuyorum. SayınCumhurbaşkanım, bizler vatan sevgisi, dürüst olmayı, kıymetli öğretmen ve anne babalarımızdan öğreniyoruz. 23 Nisan bayramımız kutlu olsun." diye konuştu.

    "24 Haziran seçimlerine gidiyoruz, başkan seçilirseniz icraatınız ne olacak?" sorusuna yanıt veren Mintaş, "Devletime hizmet olacaktır, teşekkürler." dedi.

    "Çocuklara yönelik özel bir vaadiniz olacak mı?" sorusunu yanıtlayan Mintaş, "Çocukları nitelikli yetiştirmek olacaktır." ifadelerini kullandı.

    "Fenerbahçe-Beşiktaş maçında yaşananlara ilişkin neler düşünüyorsunuz?" sorusuna cevap veren Mintaş, "Sıfır şiddet. Bu konuda önlemler alacağız." dedi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ