Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
"Sıkıntılara güç ve moral olacak"
0:00 / 0:00
HABERTURK.COM

Pandemi döneminde bu albüm için büyük bir titizlikle çalışan sanatçı Ferhat Göçer'in kariyerinin 13. albümü olan 'Bana Aşkı Yaşat', dokuz şarkıdan oluşuyor.

Bir buçuk yıl boyunca aralıksız çalıştığı albüm için heyecanlı olan ve 'Bana Aşkı Yaşat'ı sevenlerin haykırışı olarak tanımlayan Ferhat Göçer aşkı ise, "Aşk bence ruh ve duyguların fırtınası. Sevgi, saygı ve hoşgörüyle dizginlenmesi gereken vahşi bir at bence. Bu dizginler olmadan üstüne bindiğimizde bizi uçuruma sürükle" diyerek tanımladı.

"SIKINTILARA GÜÇ VE MORAL OLACAK"

Birçoğu kendisine ait müzik ve sözlerin de yer aldığı albüm için Göçer duygularını, "Sıkıntılara güç ve moral olacak. İyi bir yol arkadaşı olacağına inanıyorum. Bu zorlu süreçte yaşadığımız sıkıntıların dışa vurumu var albümde" diyerek, ifade etti. Göçer'in kendisine ait albümdeki sekiz şarkının düzenlemesi Cenk Kandıralı, bir şarkının Milad Beheshti üstlendi.

Göçer'in kariyerinin 13. albümü "Bana Aşkı Yaşat"ta, anonim eser Ninna dışındaki sekiz şarkının altısı Ferhat Göçer imzası taşıyor. Sanatçı, müziğini üstlendiği Adını Tek Geçerim, Hüküm, Aşka Bi Yol ve Sabahattin Ali şiiri olan "Ben Sana Vurgunum"un yanı sıra, "Kadıköy" isimli şarkısının hem sözlerini yazdı hem de müziğini üstlendi, "Lacivert Geceler"in sözünü Yusuf Gürsel ile birlikte yazdı. Sanatçı, albümdeki diğer iddialı şarkıları "Hayatın Sillesi", "Yürüyorum Dikenlerin Üstünde"nin yanı sıra anonim eser "Ninna"ya da sesiyle hayat verdi.

Ferhat Göçer, albümde, "Şakir Askan", "Zeynep Talu", "Saadettin Dayıoğlu", "Cenk Kandıralı", "Hasan Kaplan", "Neşe Seçil Tokat", "Levent Gürsel" gibi usta isimlerle çalıştı.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.