Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Funda Alkayış kimdir? Survivor 2018 yarışmasında Gönüllüler takımında yarışan Funda Alkayış'ın hayat hikayesi izleyiciler tarafından merakla araştırılıyor. Adıyaman’da beden eğitimi öğretmenliği yapan Funda Alkayış, dövüş sporlarında 27 kez Türkiye şampiyonu olmayı başarmıştır. Peki Survivor yarışmasının başladığı günden itibaren büyük ilgi toplayan Funda Alkayış kimdir, kaç yaşındadır? İşte Funda Alkayış'ın hayat hikayesi...

FUNDA ALKAYIŞ KİMDİR?

Funda Alkayış, 1987 yılında Mersin'de dünyaya geldi. Mersin Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndan mezun olan Alkayış, 2009 yıılında başladığı sporu hayatına dahil etti ve dövüş sporları olan Kick Boks, Wushu ve Muay-Thai ile uğraşmaktadır. Adıyaman’da beden eğitimi öğretmeni.

50 kiloda Kick Boks Dünya Şampiyonası'nda dünya şampiyonluğu elde etmiştir. 24 maçta 23 galibiyet 6 nakavt ile birçok başarıya imza atan Alkayış'ın 9 kez Türkiye şampiyonluğu ve dünya ikinciliği ile üçüncülüğü bulunuyor.

Kick Boks sporunun bir tek erkekler üzerinde başarılı olmadığını kadınların da birçok erkekten bu spor dalında başarılı olduğunu belirten Alkayış, Survivor 2018'de Gönüllüler takımında yarışıyor.