Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Galata Kulesi açılışı gerçekleşti! Zeynep Bastık sürprizi canlı yayınlandı

    Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir konuşmada Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne devredilen Galata Kulesi'nin müze olacağını açıklamıştı.

    Bakan Ersoy, Beyoğlu Kültür Yolu ve Atatürk Kültür Merkezi'nin yapımına ilişkin değerlendirmelerde bulunduğu konuşmada Galata Kulesi'yle ilgili olarak da şunları söyledi: "Kulenin terasına asansörle çıkacaksınız. İnerken merdiven kullanacaksınız ve kulenin tüm katlarını gezeceksiniz. İstanbul'un tarihi ve arkeolojik değerlerine bakarak müzede bilgiler alacaksınız. Galata Kulesi bir yönlendirme merkezi haline gelecek.

    Kulenin içindeki restoran, kafe ne olacak diyorsanız? Etraf restoran, kafe dolu. Biz oradan para kazanmak zorunda değiliz. Biz orada cazibe noktasını turist çeker halde kullanarak, içine modern bir müze kuruyoruz. Dijital etkinlikler olacak içinde. Biz İstanbul'un diğer cazibe noktalarına turisti yönlendirmeliyiz. Para kazanma işini turist yapabilir."

    GALATA KULESİ AÇILDI

    REKLAM

    Galata Kulesi'nde restorasyon çalışmaları sona ererken, kulenin açılışı ise bugün gerçekleşti.

    Galata Kulesi'nin açılışı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışa özel Zeynep Bastık Canlı TV ve Sosyal Medya konseri sahne aldı.

    Restorasyonda olan İstanbul’un simgelerinden Galata Kulesi, video mapping ve ışık gösterisi eşliğinde gerçekleştirilen törenle ziyarete açıldı.

    Haberi Hazırlayan: Mehmet Kılıç
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ