Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Güvenlik İzmir'de terör operasyonu: 7 gözaltı

    Neşet DİŞKAYA/İZMİR

    Ankara Tren Garı'nda meydana gelen patlamayı protesto etmek için İzmir'in Konak, Karabağlar ve Bornova ilçelerinde eylem yapan, polise molotofkokteyli ve taşla saldıran 7 kişi gözaltına alındı. Zanlıların PKK'nın gençlik yapılanması olan YDG-H üyesi oldukları bildirildi.

    Ankara Tren Garı'nda 10 Ekim 2015'te meydana gelen patlama sonrasında İzmir'de yaklaşık bir ay boyunca protesto eylemleri sürdü. İzmir'in Konak, Karabağlar ve Bornova ilçelerinde eylem yapanlar, polise molotofkokteyli ve taşlarla saldırdı. Çöp konteynırları ile yolları kapatan kalabalık, PKK lehine sloganlar attı.

    Bunun üzerine çalışma başlatan İzmir Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri PKK propagandası yaptıkları, molotofkokteyli ve taşla polise saldırdıkları belirtilen kişilerin kimliklerini tespit etti. Dün (çarşamba) sabah erken saatlerde birçok adrese eş zamanlı yapılan baskın ile PKK'nın gençlik yapılanmasıYDG-H üyesi olduğu belirtilen 7 kişi gözaltına alındı.

    Zanlılar Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. İfade işlemlerinin ardından zanlıların adliyeye gönderilecekleri bildirildi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ