Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Sedef ŞENKAL DEMİR-Mustafa ŞEKEROĞLU/İSTANBUL

İstanbul Bağdat Caddesi’nde 19 yaşındaki üniversite öğrencisi E.F.B’ye yönelik tecavüz olayının ardından dün de bir kadın avukat polisi arayarak, “Bir süre önce ben de cinsel taciz saldırısına uğramıştım. Aynı kişi olabilir” ihbarında bulundu. Bunun üzerine polis, avukatı emniyete davet etti ve konu hakkında ifade vermesini istedi. Öte yandan evli ve 2 çocuk babası servis şoförü C.A.’nın, olaydan 23 saat sonra plakası kamera görüntülerinde okunamayan aracının ön torpidosu üzerine koyduğu bir futbol takımına ait atkı sayesinde yakalandığı ortaya çıktı.

Zanlı C.A.’nın bıçak tehdidiyle 19 yaşındaki üniversite öğrencisi E.F.B.’ye tecavüz ettiği iddiasıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde, genç kızı aracıyla bir süre takip eden zanlının aracını park ettikten sonra takibe yaya olarak devam ettiği yer alıyor. C.A., daha sonra sol koluyla E.F.B.’nin sağ kolunu itekler gibi tutuyor. Genç kız bir adım önde, C.A. arkasında apartmanın giriş kapısından içeriye giriyor. Şüphelinin sağ elinde bir çakı görülüyor. C.A. ve genç kız daha sonra kamera açısından çıkarak apartmanın arka bahçesine gidiyor. Bir süre sonra aynı kamera açısında birlikte yürüdükleri ve ayrıldıkları görülüyor. Bu görüntü, tehdit anının en net fotoğrafı olarak dosyaya konuldu.

‘BAŞIMA BİR ŞEY GELMESİN DİYE...’

Şüpheli C.A., hakkında tutuklama kararı verilen mahkemede ilişki teklifinin genç kızdan geldiğini iddia etti. Zanlının akıllara durgunluk veren ifadesinin ardından görüntüler büyütülerek kendisine izlettirildi. Hâkimin elindeki bıçağı sorması üzerine zanlı, “Oralar ıssızdı, başıma bir şey gelmesin diye çakımı elime almıştım” dedi.

Genç kızın olayla ilgili olarak “Sahil yolunda dolmuştan indikten sonra evimin bulunduğu sokakta ilerlerken, arkamdan gelen bir kişi, bıçak çekerek beni sıkış- tırdı. Daha sonra apartmanın arkasına götürerek bana oral seks yaptırdı ve vücudumun çeşitli yerlerini elledi. Orgazm olduktan sonra 65 lira paramı ve cep telefonumu alıp gitti” şeklinde ifade verdiği belirtildi.

ESENLER’DEKİ TECAVÜZ OLAYI

Kan örneği alınan şüpheli C.A.’nın İstanbul’da gerçekleşen faili meçhul olaylarda elde edilen bulgularla DNA karşılaştırması da yapılacak. Polisin yaptığı çalışmada, C.A.’nın 2 yıl önce Esenler’de oturduğu bölgede de faili meçhul bir tecavüz olayının yaşandığı anlaşıldı.