Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Hava Durumu Hava durumu 21.04.2016

    İstanbul'da bugün hava parçalı ve çok bulutlu, 17 derece olacak.Ülke genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Kütahya, Afyonkarahisar, Bingöl, Muş ve Ağrı çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

    Yağışların genellikle sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile akşam saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

    İL İL HAVA DURUMU

    KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

    Yağışların; Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile öğle saatlerinden sonra Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

    SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

    Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzey, iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın, ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinde kuzeyli, iç ve doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

    O İLLERE TOZ AŞINIMI UYARISI

    Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Mardin'in doğu ilçeleri ile Şırnak çevrelerinde Suriye üzerinden toz taşınımı bekleniyor.

    Hava kalitesinde azalma ve görüş mesafesinde düşme gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

    Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

    Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 13

    İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yerel olarak sağanak yağışlı 17

    İzmir: Parçalı ve az bulutlu 23

    Adana: Parçalı ve az bulutlu 29

    Antalya: Parçalı ve az bulutlu 27

    Samsun: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 14

    Trabzon: Parçalı çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak yağışlı (Yağışların öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.) 17

    Erzurum: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı 17

    Diyarbakır: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 29

    HAFTASONU HAVA NASIL OLACAK?

    Cuma günü Batı'da yağış etkisini kaybederken Doğu'da kısa süreliğine kış geri geliyor.Cumartesi günü ise yurt genelinde yağış beklenmiyor. Pazar günü Batı'da yağışlar yeniden başlayacak.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ