Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Bebeğini iple boğarak öldüren "anne"ye müebbet hapis

    Van'da evlilik dışı ilişki sonucu dünyaya getirdiği kız bebeğini iple boğarak öldürmekten yargılanan 29 yaşındaki E.M., 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

    Evlilik dışı ilişkiden hamile kalan ve sancılarının başlaması üzerine 23 Şubat 2015 tarihinde çalıştığı yurdun deposuna giden E.M., kendi başına doğum yaptı. Ardından da perde ve ip kullanarak bebeğini boğarak öldürdü. Yargılama sonunda E.M. 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde müebbet hapis cezasına mahkum oldu.

    "Alt soya ve çocuğa karşı nitelikli kasten öldürme" suçundan mübbet hapis cezası veren mahkeme gerekçili kararında, bebeğin dünyaya canlı olarak geldiğini, kordon bağının anahtarla kestiğini, ayrıca kordon bağına düğüm atmaması nedeniyle de kastının çocuğu öldürmeye yönelik olduğunun tartışmasız olduğunu belirtti. Sanığın suçu işlediğinin anlaşılması üzerine de müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına karara verildiği kaydedildi.

    Gerekçeli kararda, müebbet hapis cezasına çarptırılan E.M.'nin ifadesine de yer verildi. E.M.'nin 2014'te kendi isteği ile birkaç erkekle birlikte olduğunu ve hamile kaldığını, hamileliğini de ailesinden gizlediğini belirtti. E.M., doktara gittiğin ancak süresi geçtiği için bebeği aldıramadığını da belirterek "23 Şubat 2015'te sancılarım başladığında görev yaptığım yurdun alt kısmındaki depoya giderek doğum yaptım. Etrafı toparladığım sırada kendimi kaybettim. Kendime geldiğimde bebeğin boynuna dolanan ip ve perde vardı. Bunları açmaya çalıştım ama açamadım. Mesainin ardından bebeğin cesedini poşete koyarak bir akrabamın evinin arkasına sakladım. 2013 yılında ise bir öğretmenden hamile kaldım. Bir oğlum oldu. Öğretmen benimle evlenmeyince çocuğu sosyal hizmetlere verdim" dedi.

    DHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ