Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Diyanet Başkanı Mehmet Görmez, şehit Tek'in cenaze törenine katıldı

    Mardin-Nusaybin şehitlerinden Piyade Uzman Çavuş Hasan Basri Tek'in, Afyonkarahisar'deki cenaze törenine katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez terörü lanetleyerek, "Bütün cinayet şebekelerine buradan seslenmek istiyorum, şehidimiz Nusaybin'de canını verdi. Nusaybin Bolvadin'in, Bolvadin Nusaybin'in kardeşi olmaya devam edecektir" dedi.

    Başkan Görmez, katıldığı şehit Tek'in cenaze namazını kıldırdıktan sonra bir konuşma yaparak terörü lanetledi ve terörün Türkiye'de başarıya ulaşamayacağını ifade etti. Terör örgütünün Türkiye'nin kardeşliğini ve bütünlüğünü bozamayacağını aktaran Başkan Görmez, "Bugün bir şehidimizi Hasan Basri evladımızı ebediyete, ebedi hayata, Peygamberlerin, sıddıkların, şehitlerin, salimlerin beklediği ebedi dünyaya uğurluyoruz. Cenab-ı Hak hem Hasan Basri şehidimize, hem tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Başımız sağolsun. Cenabı Hak kendisine hem annelik hem babalık eden annesine sabri cemil eylesin.

    Şehitlerimiz canlarını birliğimiz, beraberliğimiz ve milletimizin bekası için veriyorlar. Bize düşen, vazife öncelikle onların uğrunda canlarını verdikleri değerlere sımsıkı bağlı kalmaktır. Cenab-ı Hak'kın rahmeti ve mağfireti ne kadar haksa, azabı ve laneti de o kadar haktır. Öncelikle herkes bilmeli ki bu cinayetleri işleyenler Allah'ın azabından ve lanetinden asla kurtulamayacaktır. Bütün cinayet şebekelerine buradan seslenmek istiyorum, şehidimiz Nusaybin'de canını verdi. Nusaybin Bolvadin'in, Bolvadin Nusaybin'in kardeşi olmaya devam edecektir.

    Şehitlerimizin uğruna canlarını verdiklerini bütün milletimiz birlik ve beraberlik içerisinde sımsıkı bağlı kalacaktır. Cenabı Hak şehitlerimizin uğruna canlarını verdiğini değerlere sadık kalmayı bizlere nasip eylesin. Yarın Berat Kandili. Şehidimiz Berat'ımız olsun. Şehitlerimiz Berat'ımız olsun. Cenab-ı Hak bu coğrafyayı vatan kıldığı günden bu güne canını vatan uğrunda veren bütün şehitlerimize rahmet eylesin" diye konuştu.

    Başkan Görmez'in konuşmasının ardından şehit Tek'in naaşı silah arkadaşları ve vatandaşların omuzlarında son yolculuğuna uğrulandı.

    İHA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ