Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Eğitim Tunceli Çemişgezek'te 3 öğrenci TEOG birincileri arasına girdi

    İlçede bulunan Raşit Yüksel İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Nesibe Öztürk, İstiklal Ortaokulu öğrencileri Ayşenur Elif Erdil ile Berdan Karataş bu yılki TEOG sınav sonuçlarına göre Türkiye birincileri oldu.

    İHA'nın haberine göre, TEOG'da Türkiye birincileri arasında yer alan Ayşenur Elif Erdil, ilçenin eğitimdeki başarılarından dolayı askeri personel olan babasının görev sürelesini gönüllü olarak uzattığını söyledi. Erdil, "TEOG sınavında 120 sorunun tamamına doğru yanıt verdim. Babam Çemişgezek'te Jandarma Uzman Çavuş. Babamın görevi dolayısıyla Çemişgezek'te yaşıyoruz. Babam görev süresini tamamlamasına rağmen, sırf ilçenin eğitimdeki başarısından dolayı gönüllü olarak Çemişgezek'teki görev süresini uzattı. İyi de oldu benim için. Full yaptım. İleride mimar ya da mühendis olmak istiyorum. Başarımda emeği bulunan aileme, öğretmenlerime, çok teşekkür ediyorum" dedi.

    REKLAM

    "AİLEMİN VE ÖĞRETMENLERİMİN EMEĞİ ÇOK FAZLA"

    Sınav sonucunun kendisi için sürpriz olmadığını söyleyen Nesibe Öztürk ise, "TEOG'da soruların tamamına doğru cevap verdim. Bu durum olağandışı bir durum değil aslında. Çemişgezek ilçemiz eğitimdeki başarılara alışkın" diye konuştu.

    Ailesinin tarım ve hayvancılıkla uğraştığını anlatan Öztürk, "Ailemin ve öğretmenlerimin başarımda emeği çok fazla. Öğretmenlerimiz bizleri sınava çok iyi hazırladı. Çok ilgilendi" şeklinde konuştu.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ