Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Adana'da hastanede gaz sızıntısı paniği

    Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gaz sızıntısı nedeniyle hastalar tahliye edildi.

    Beycan Üçkardeş'in haberine göre hastanede başlayan gaz sızıntısı nedeniyle hastaların bir kısmı tahliye edildi. Açıklama yapan, Doç. Dr. İbrahim Ethem Özsoy, "Solunum destek cihazına bağlı olan hastalarımızı oksijen sistemindeki teknik bir aksaklık nedeniyle tedbir amaçlı başka hastanelere naklettik" dedi.

    "OKSİJEN SİSTEMİNDE TEKNİK ARIZA OLDU"

    Yüreğir ilçesindeki Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin oksijen sisteminde teknik bir aksaklık olduğunun belirlenmesi üzerine genel cerrahi, çocuk yoğun bakım ve dahiliye yoğun bakım servislerinde solunum destek cihazlarına bağlı olan hastalar makineleri ile birlikte ambulanslarla başka hastanelere sevk edildi.

    "DİĞER SERVİSLER NORMAL"

    Yoğun bakımlarda yatan 150 hastadan solunum destek cihazına bağlı olan ve makine ile sürekli oksijen verilen hastaların tedbir amaçlı başka hastanelere nakil işlemlerinin yapıldığını belirten Adana Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. İbrahim Ethem Özsoy şunları söyledi: "Hastanemizin oksijen sisteminde teknik bir aksaklık olduğunu öğrenince sıkıntı giderilinceye kadar tedbir amaçlı 25 hastamızı naklettik. Çünkü solunum destek cihazına bağlı hastalara sürekli oksijen veriliyor. Hastanemizin diğer servislerinde bir sıkıntı yok. Normal işlemlerine devam ediyor" dedi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ