Ankara'da Kumrular Caddesi'ndeki Çankaya Kaymakamlığı önünde gerçekleşen patlamaya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcılarından Bülent Arınç, "Patlama hakkında bomba olduğu bilgisi var" derken, Beşir Atalay ise "Can kaybı yok, 15 yaralı var" bilgisini verdi. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ise "Umarım terör saldırıs değildir" diye konuştu.

 

ARINÇ: "BOMBA OLDUĞU BİLGİSİ VAR"
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç konu hakkında kısa bir açıklamada bulundu. Arınç, "Bir haberde ölü bir haberde de yaralı olduğu bilgisi var. Olay yerine gideceğim ve arkadaşlardan gerekli bilgileri alacağım.

Bir araçta bomba olduğu ve onun patladığı bilgisi var. Beşir Atalay gerekli açıklamaları yapacak" diye konuştu.

 

ATALAY: "CAN KAYBI YOK, 5 KİŞİ AMELİYATTA"
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ise yaptığı açıklamada patlama sonucunda can kaybı olmadığını belirtti. Atalay, "Kızılay'daki patlamada şu an can kaybı yok, 5 kişi ameliyatta 15 de yaralımız var" dedi.

 

GÜNAY: "UMARIM TERÖR EYLEMİ DEĞİLDİR"
Türk Dili Konuşan Ülkeler (TÜRKSOY) Kültür Bakanları Daimi Konseyi'nin 29. Dönem toplantısına katılmak üzere Astana'da bulunan Günay, Ankara'da meydana gelen patlama ile ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, şunları belirtti:


''Ben de haberi yeni öğrendim, ayrıntılı bilgim yok. Aldığım bilgiye göre, bir araçta patlama olmuş. 1 ya da 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiş. Yaralılar varmış. Patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Umarım bu bir terör eylemi değildir. Ankara'da böyle bir olayın olması, bizleri de tüm milletimizi de üzer.''

ÇİÇEK: "ARAŞTIRMALAR DEVAM EDİYOR"

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ankara'da meydana gelen patlamayla ilgili açıklama yaptı.

Çiçek, "Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve arkadaşlarımız orada. Açıklama yapma noktasında değiliz. Araştırmalar devam ediyor. Araştırmalar yapıldıktan sonra açıklamalar yapılır, o yüzden birşey söyleyemiyoruz. Bu tür olaylar her yönüyle değerlendirilir. Bir açıklama olursa işin içerisinde olan Bakanlar açıklama yapar. Bekleyip göreceğiz. Bu safhada ancak bu kadar açıklama yapılır. İnşallah üzüntü verici birşey olmaz. Patlama olunca yaralanmalar oluyor" dedi.