Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara'da bugün meydana gelen patlamanın, terör eylemi olarak değerlendirildiğini bildirdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, konuyla ilgili olarak yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şunlar kaydedildi:

''Bugün saat 11.00-11.30 sularında Ankara ili Çankaya ilçesi Kumrular Caddesi üzerinde bir araç içerisine yerleştirilen parça tesirli bir bombanın patlatılması sonucu henüz kimlikleri tespit edilemeyen birisi bayan 3 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 3'ü ağır toplam 34 vatandaşımız yaralanmıştır. Patlamanın etkisiyle çevrede bulunan araç ve binalar zarar görmüştür.

Araç ve yaya trafiğinin yoğun olarak yaşandığı bir bölgede parça tesirli bir bombanın patlatılması suretiyle büyük can ve mal kaybına neden olacak bir eylemin yapılması, terör eylemi olarak değerlendirilmiştir.''

Açıklamada, Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturmaya başlandığı, soruşturmanın CMK'nın 250. maddesi kapsamında görevli Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nce yürütüldüğü belirtildi.

HAYATINI KAYBEDEN 3 KİŞİNİN KİMLİĞİ
Hayatın kaybedenlerin isimlerinin Mustafa Bingöl, Orhan Güzel ve Dürdane Beyan olduğu tespit edildi.

Adli Tıp Kurumu'nda yapılan incelemelerin ardından patlamada hayatını kaybedenlerin cenazelerinin yarın ailelerine teslim edileceği belirtildi. Kumrular Sokak'ta bir telefon bayisinde çalışan 22 yaşındaki Mustafa Bingöl'ün kimliği tespit edilmişti. Devam etmekte olan çalışmalar sırasında ise Orhan Güzel, babası Mustafa Güzel tarafından teşhis edildi. Oğlunun kimliğini tespit eden baba Mustafa Güzel fenalık geçirdi. Bu arada 18 yaşında hayatını kaybeden Orhan Güzel'in Kumrular sokakta bulunan kuruyemiş dükkanında okul harçlığını çıkarmak için çalıştığı öğrenildi.

AJANSLAR