Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Fiskos İkbal Gürpınar: Annemin cenazesine bile gidemedim! Koronavirüse yakalanmıştı - Son dakika Magazin haberleri
    1

    Ünlü sunucu İkbal Gürpınar, koronavirüse yakalanmasının ardından geçtiğimiz haftalarda yoğun bakıma kaldırıldı.

    Tedavisinin ardından normal servise çıkan Gürpınar, babası ve eniştesinin ardından annesini de koronavirüs sebebiyle kaybetti.

    2

    51 yaşındaki İkbal Gürpınar, sağlık durumunu ve hastalık sürecinde yaşadıklarını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla açıkladı.

    "Çektiğim acıları bilseniz, dışarıya adım atmazdınız" diyen Gürpınar, koronavirüsü çok ağır geçirdiğini ve annesinin cenazesine bile gidemediğini ifade etti.

    3

    İşte İkbal Gürpınar'ın açıklamalarından öne çıkan kısımlar:

    * Size anlatacak o kadar çok şey birikti ki... Şükürler olsun Rabbime... Kitap okumaya başlayabildim bugün. Hayat ne kadar kıymetli ve ne kadar da boş. Hasta yatağınızda anneniz ölüyor, cenazesine bile katılamıyorsunuz.

    * Nefes almak ne büyük bir nimet. Bir bardak çay ve pilav, sağımdan soluma dönebilmek... Konuşmak hala yasak, ciğerlerimi yormamak için. Yoğun bakımda o hummalı çalışmayı, o fedakarlığı gördüm ya... Ömrümün geri kalanını doktor ve hemşirelerimiz için dua ederek geçireceğim inşallah.

    4

    * Yoğun bakım hemşiresi bulmak çok zorlaşmış. Lütfen evlatlarınızı yönlendirin. Sayın Bakanım (Fahrettin Koca) size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Olağanüstü bir organizasyon bu. Canla, başla çalışıyor herkes. Allah devletimizi daim kılsın.

    * Sizden ricam; yoğun bakım hemşirelerinin durumlarını düzeltmeniz... İnanın evladımız yapmaz onların bize fedakarlıklarını. Yanımdaki hasta sürekli kolunu oynattığı için kan, ter içinde yeni damar arayışları, altımızı tiksinmeden temizlemeleri. Hangi birini anlatayım?

    5

    "DAYANILACAK GİBİ DEĞİL"

    * Taburcu olunca yayın yapar uzun uzun anlatırım inşallah. Lütfen mecbur olmadıkça sokağa çıkmayın. Çift maske, eldiven ve mesafe! Çektiğim acıları bilseniz, dışarıya adım atmazdınız. İnanın, öyle bir an geliyor ki ölümü istiyorsunuz. Dayanılacak gibi değil...

    6

    "EN SONUNDA BEN DE KORONAYA YAKALANDIM"

    Ünlü sunucu, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından şu mesajı paylaşmıştı:

    En sonunda ben de koronaya yakalandım. Gerçekten çok zor bir hastalıkmış. Başım, kaslarım, eklemlerim ağrıdıkça, ‘Babam nasıl dayandı bu acılara?’ dedim. Nereden ve nasıl kaptım hiç bilmiyorum. Umuma açık tuvaletlerden mi, başka yerden mi? Ellerimi sık sık yıkamam ve maske kullanmama rağmen her şey olacağına varıyor demek ki...

    Ölümden korkmuyorum. En sevgiliye, Yaradan'ımıza kavuşmadır ölüm. İnşallah iyileşirim de sizlerle birlikte hayırlara koşmaya devam ederiz. Geriye dönüp, baktığımda bomboş bir hayatım yok çok şükür. Kıymetimi bilenler oldu, bilmeyenler oldu, hakkımı yiyenler...

    7

    Beni aldattığını sanıp, yediği haramları kâr sayan cahiller... Hepsini burada bırakıp gideceğim öldüğümde. Ölüm, bir gül bahçesi... Hep şehadet istedim Rabbimden. Bu yüzden koşa koşa gittim Kudüs'e defalarca. Orada olmadı, belki bu hastalık cennetime vesile olur. Elbette Allah'tan ölümü istemek doğru değil ama şükürler olsun Rabbime bana her şeyin en güzelini yaşattı. Çektirdiği acıları büyütüp, ona nankörlük yapamam.

    Benim durumumda olanlar 'Ya Rezzak' çeksin 339. Rabbim tüm hastalara şifa versin, amin. Not; çok halsizim, telefonla arayanlara cevap veremeyeceğimi şimdiden bidiririm. Sizi çok seviyorum. Nelere sahip olduysam, hep sizin vesilenizle. Hakkınızı helal edin lütfen, benden yana helal olsun.

    8

    İKBAL GÜRPINAR KİMDİR?

    İkbal Gürpınar, 4 Ekim 1969 yılında Kırıkkale'de dünyaya gelmiştir. Okul içinde açılan sınavı kazanarak spikerliğe başlamıştır.

    1994-1995 yılında TRT'de "25.Saat" isimli programla televizyona ilk adımı atmıştır. Ardından Ortadoğu Amme İdaresi'nde ithalat ihracat elemanı sertifika programına katılıp bitirmiştir. Kısa bir süre restoran zincirleri kuran bir firmada Halkla İlişkiler ve Franchising müdürlüğü yapmıştır.

    9

    TRT Gap'ta çeşitli programlar sunmuş, 1998-2000 yılları arasında TRT'de çalışıp, bir hastanede halkla ilişkiler müdüreliği yapmıştır. 2006 yılında ise "İkbal'le Yaşama Dair" adlı programı sunmuştur. "Yüzük Taşı", "Mutluluk Oyunu" ve ardından "Kimse Yok Mu?" isimli programları da sunmuştur. Daha sonra ise "Hayatın İçinden" isimli programı da sunmuştur.