Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İstanbul'da sis duvarı!
0:00 / 0:00
HABERTURK.COM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul’da zaman zaman sis etkisini gösterdi. İstanbul Boğazı’nda etkili olan sis nedeniyle şehir hatları seferleri iptal edildi.

İDO’dan yapılan açıklamada ise, Harem Sirkeci hattının sis nedeniyle geçici süre ile durdurulduğu kaydedildi. Öğle saatlerinde ise İstanbul Boğazı'nda çarpıcı görüntüler ortaya çıktı.

Megakentte akşam saatlerinde etkili olan sis Tophane tarafından böyle görüntülendi

Megakentte, boğazın girişinden Dolmabahçe’ye kadar bir sis duvarı oluştuğu gözlemlendi. Akşam saatlerinde de yine benzer görüntüler dikkat çekti.

ADALAR VAPURU İPTAL EDİLDİ

Ayrıca kentin Bakırköy, Zeytinburnu, Büyükçekmece, Silivri ilçeleri başta olmak üzere sis nedeniyle görüş mesafesi azaldı. Şehir Hatları'nın internet sitesinden, hava muhalefeti nedeniyle saat 18.00'de yapılması planlanan Adalar-Beşiktaş vapur seferinin iptal edildiği duyuruldu.

SARI KODLU 'SİS' UYARISI

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu akşam saatlerinden yarın öğle saatlerine kadar İstanbul'a bir sis uyarısında daha bulundu

'Sarı Kod' ile yapılan uyarıda, "Yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar ve görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.