Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa İstanbul'da taksicilerle turizm şoförleri arasında kavga: 11 gözaltı

    Esenyur'ta taksicilerle turizm taşımacılığı yapan şirket sürücüleri arasında yaşanan tartışma bitmek bilmiyor. Pazartesi günü bir turizm çalışanının Başakşehir'den aldığı turisti Sapanca'ya götürdüğü sıradaEsenyurt'ta önü taksiciler tarafından kesilmiş ve evrakları kontrol edilmişti.

    REKLAM

    Bu tartışmaların ardından salı günü,EsenyurtAkbatı Taksi Durağı'nın bulunduğu bölgedeki bir otelden turist almak isteyen turizm firması şoförünün minibüsü taksiciler tarafından kesildi. DHA'nın haberine göre; taksiciler olay yerine polis çağırırken yaşanan tartışmada turizm firması şoförü ve taksici birbirinden şikayetçi oldu. Polis ekipleri de iki tarafı alarak Esenkent Polis Merkezi Amirliği'ne götürdü.

    POLİS HAVATA ATEŞ AÇTI

    Olayın duyulmasıyla çok sayıda turizm firması çalışanı ve taksiciden oluşan kalabalık iki grup polis merkezinin önünde toplandı. Bir süre sonra ise turizm firması çalışanları ile taksiciler arasında önce sözlü tartılma ardından ise kavga çıktı. Tekme, tokat ve yumruk yumruğa çıkan kavgada iki taraf birbirine girdi. Polis ekipleri yaşanan kavgayı havaya ateş açarak ayırdı.

    11 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

    Olayda 11 kişi gözaltına alınarak polis merkezine alındı. Kavganın ardından yeni olayların yaşanmaması için Esenkent Polis Merkezi önüne toplumsal müdahale aracı(TOMA) ile Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri sevk edildi. Çevik kuvvet polisi karakol önünde önlem aldı. Zaman zaman turizm firması çalışanlarıyla polis arasında da tartışma yaşandı. Bir süre sonra grup olaysız dağıldı.

    'ÖYLE KAYDA ALINMAZ BÖYLE ALINIR' DİYEREK SALDIRDILAR!

    Öte yandanbu olaydanönce sosyal medyaya düşen görüntülerin ardındanbazı taksişoförlerinin araçları bağlanıp sürücüler hakkında da soruşturma başlatılmıştı. Bu duruma sinirlenen taksi sürücüsü ve arkadaşlarının dünkü saldırıyı düzenlediği kaydedildi. Olayda, bazı sürücülerturizm şirketi sürücüsü Mehmet Ali Akyol’un önünü kesip darp etmek istediler. Aracından inerek bir otele sığınan Akyol önce turizm acentasından arkadaşlarına daha sonrada polis ekiplerine haber vererek beklemeye başladı. Polis ekipleri olay yerine gelerek Akyol ve kendisini darp etmeye çalışan taksi sürücülerini karakola götürdü.

    POLİS MERKEZİ ÖNÜNDETEKMELİ KAVGA

    Turizm şirketi şoförü Akyol, Esenkent Gazi Turgut Aslan Polis Merkezi'ne geldi. Şoför, burada kendisini darp eden şahıslardan şikayetçi olmak istedi. Arkadaşlarına destek olmak isteyen diğer turizm şirketi şoförleri de polis merkezine geldi. Bu sırada duruma tepki gösteren bir grup taksici polis merkezinin önüne geldi. Taksiciler ve turizm şirketlerinin şoförleri arasında tartışma çıktı. Tartışma çok kısa sürede kavgaya dönüştü. Taraflar tekme tokat birbirine girdi. Polis ekipleri defalarca havaya uyarı ateşi açarak kalabalık grubu dağıtmaya çalıştı.

    Polis ekiplerinin müdahalesiyle kavga sona erdi. Polis merkezi önüne TOMA ve çok sayıda çevik kuvvet ekibi sevk edildi. Turizm şirketinin şoförleri gece 03:00 sıralarına kadar polis merkezi önünde darp edilen arkadaşlarını görmek için bekledi.

    Gerekli şikayetlerin ve işlemlerinin ardından polis merkezinden ayrılan Mehmet Ali Akyol çıkışta bir açıklama yaptı.

    Son günlerde kendisine yapılan saldırının dün akşam saatlerinde yol keserek darp edilmeye kadar gittiğini söyleyen Akyol , “Akşam saatlerinde hemen hemen aynı noktada bana yine pusu kurarak önümü kesip darp etmeye çalıştılar. Ben aracımı kilitleyerek yakında bulunan bir otele sığındım. Öyle kayda alınmaz böyle alınır diyerek saldırdılar bana. Dün verilen cezalar sanırım yetmemiş bu arkadaşlara. Biz kaçak bir iş yapmıyoruz. Elimizde Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine ait belgeler var. Umarım bu saldırı son olur ve bunu yapanlar gerekli cezayı alırlar" diye konuştu.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ