Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
AA

Oran, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından, Suriye'nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamasında, oda üyeleri ile iş alemine döviz kurlarındaki olası kumpaslara aldırmama çağrısında bulunan Oran, bir katılım bankasının da başında olması dolayısıyla piyasaları yakından takip ettiğini belirtti.

Oran, iş dünyasının cesareti, devletin kararlılığı ve Merkez Bankasının döviz rezervlerinin her türlü manipülasyonun önüne geçecek güçte olduğunu vurgulayarak, şunları ifade etti:

"Her kuruşumuzun hesabını bilerek, iş dünyası olarak yatırımlarımızı canlı tutmaya devam edeceğiz. Ekonomik hareketliliğe bakıldığında piyasada ordumuza ve devletimize tam bir güvenin hakim olduğunu görüyoruz. Bize düşen bu canlılığı ve güveni muhafaza etmek. Gözümüz kulağımız Afrin'de Mehmetçiğimizde. 420 bin üyemizin her biri bu milli savaşın, ekonomi cephesindeki neferidir. İş dünyası olarak, seferdeki nefere en büyük desteği daha çok çalışarak vereceğiz. Zeytin Dalı Harekatı'nı gerçekleştiren Türk Silahlı Kuvvetlerimiz bu başarıyı yüzde 70 oranında milli silahla elde ediyor. Türkiye için yerli üretim ve tasarrufun önemi bir kez daha ortaya çıktı."