Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Galatasaray Kasımpaşa - Galatasaray maçının yazar yorumları - Galatasaray Haberleri
    1

    ERMAN TOROĞLU: Donk, Galatasaray'da joker. Her yerde oynatırsın. Can simidi gibi. Ve her yerde en az 5'lik, 6'lık oynuyor. Tam profesyonel… Lemina iyi toplar kullanıyor, takımın beyni. Belhanda'nın olmaması takım için hiçbir şey fark etmiyor.

    2

    Falcao'nun konuşulduğu yerde Adem Büyük anıldığında "Devamlı yedek bekler" deniliyordu.

    3

    Bakın! Adem, böyle giderse bir-iki maç sonra Falcao yedek beklerse hiç şaşırmam. Çünkü Adem, Galatasaray'a geldikten sonra her geçen gün bir iki basamak yukarı çıktı.

    4

    Yüz ifadesine ve vücut diline bakıyorum, çok iyi çalışıyor ve kendine çok iyi bakıyor. Aynen Ömer Bayram gibi. İkisi de bu sezon Galatasaray'da büyük yük kaldırdılar.

    5

    LEVENT TÜZEMEN: Emre Akbaba'nın varlığı resmen Galatasaray'ın çehresini değiştirdi.

    6

    Falcao'nun yokluğunda forma şansı bulan Adem Büyük pas hataları yapmasına rağmen çalışkanlığıyla öne çıktı ve iki gole imza attı. Adem'in ikinci golünde kaleci Fatih'i terse yatırıp köşeye bıraktığı top akıl doluydu..

    7

    Galatasaray ikinci yarıda oyunu kontrol altında tutup biraz da kupa maçını düşünerek yüksek tempoyu bıraktı..

    8

    ÖMER ÜRÜNDÜL: Lemina ve Seri ikilisi orta sahayı defansif açıdan iyi kontrol ediyorlar, ileriye de destek veriyorlar. Mariano her geçen gün eski formuna yaklaşıyor. Ömer Bayram zaten müthiş dinamizmi ve devamlılığının yanı sıra tekniğini de mümkün olduğunca geliştirerek önemli katkılarına devam ediyor.

    9

    Bir paragraf da Adem Büyük için açmak lazım. Müzmin sakat santrforlar yüzünden oynama şansı bulunca işe sarıldı. Bence Falcao'dan çok daha faydalı oldu. Emre Akbaba'nın kalitesi tartışılmaz ama daha fizik açıdan güçsüz.

    10

    ŞANSAL BÜYÜKA: Galatasaraylı olun ya da olmayın, Galatasaray’ı sevin ya da sevmeyin; sözkonusu Süper Lig ise, hele söz konusu “Şampiyonluk” ise, bu işin “Ağır Abi”si Galatasaray... Yarıştaki gücü, tecrübesi ve alışkanlıkları da bilinir, gücü de...

    11

    Galatasaray, fikstürden doğan “Süper avantaj” haftalarında, kendi maçlarını kazanarak zirve yürüyüşünde dev adımlar atıyor.

    12

    Bu hafta da kendi sahasında büyük olasılıkla Malatya karşısında kazanacak, zirve yarışındaki rakipleri Trabzonspor-Sivas ve Başakşehir-Beşiktaş maçlarından çıkacak puan kayıplarının keyfini çıkarıp zirveye çok daha yaklaşacak.

    13

    ALİ ECE: Bu maç özellikle de üçüncü gol Mariano’nun yüzde 100’le oynadığı zaman Galatasaray’ı nasıl yukarıya taşıdığının net bir kanıtı: Mariano yüzde 100’ü ile oynayınca alelade orta yapmıyor adeta kenardan içeri verdiği ara paslarla kilit patlatıyor!

    14
    15

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ