Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

AK Partini'nin Kayseri milletvekili aday listesi YSK tarafından açıklandı. 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için kısa bir süre kaldı. Kayseri AK Parti milletvekili adaylarında da heyecan başladı. İşte Kayseri AK Parti milletvekili aday listesi ve sıralamaları

KAYSERİ AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ 2018

 

S. NO

 

ADI

ADALET VE

SOYADI

KALKINMA PARTİSİ

ÖĞRENİM

 

MESLEĞİ

1

MEHMET

ÖZHASEKİ

YÜKSEK

AVUKAT

2

MUSTAFA

ELİTAŞ

YÜKSEK

MUHASEBECİ

3

TANER

YILDIZ

YÜKSEK

MÜHENDİS / MİMAR

4

İSMAİL EMRAH

KARAYEL

YÜKSEK

AVUKAT

5

İSMAİL

TAMER

YÜKSEK

DOKTOR

6

HÜLYA

NERGİS

YÜKSEK

AVUKAT

7

SAMİ

DEDEOĞLU

YÜKSEK

MÜHENDİS / MİMAR

8

ALİ

SARAÇOĞLU

ORTA

SERBEST/ÖZEL

9

TUĞBA

YÖRÜK ÖZTÜRK

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

10

ALİ

EKŞİ

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

AK Partili Yıldız: Ak Parti'nin oy oranı yüzde 54-56 bandında

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve Ak Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, 24 Haziran'daki cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi anketlerde Ak Parti'nin oy oranının 54-56 bandında olduğunu, partisinin birinci turda işi bitireceğini söyledi.


Ak Parti'den tekrar aday olan Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu. Ekonomik değerlendirmelerde de bulunan Yıldız, alım gücünün arttığını kaydederek, "Şimdi bunun daha iyisi olmaz mı, asgari ücretin daha iyisi olmaz mı, döviz değerleri daha iyi olmaz mı? Tabi ki daha iyi olabilir, ama bu Türkiye´nin imkânlarıyla, şartlarıyla beraber değerlendirilmeli" dedi.


Ak Parti´nin Kayseri milletvekili aday listesine yönelik eleştirileri de yanıtlayan Yıldız, şöyle konuştu:


"Ben her seçimde kendimden daha iyi olduğuna inandığım 3 ismi, sürekli Başbakanımıza verdim. Siyasi etik gereği yapılması lazım gelen bir davranış olduğu için verdim. Sırf bugün değil, geçmişteki bütün seçimler için verdim. Çünkü biz, yani ben bulunmaz Bursa kumaşı mıyım? Olmazsam burası olmaz diyen bir anlayış içerisinde değiliz. 2002´de seçildikten sonra ilk beş yıllık dönemde 168 tane arkadaşımız bir sonraki milletvekilliğine geçmedi. İlla eksisi olduğu için değil değişim. En son döneme 21 kişi kaldı. 2002´den başlayıp sürekli bulunan 10 kişi kalmış ve içlerinden bir tanesi de biziz. Dolayısıyla yani isimlerin direk belirleyici olsun diye bir kaygımız yok. Ben kendi üzerime düşen görev gereği başkasına işaret etmem lazım."


'BİRİNCİ TURDA SEÇİMİN BİTECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM'


24 Haziran seçim sonuçlarına yönelik de tahminini açıklayan Yıldız, "Kayseri´de yüzde 70´in altında oy alacağımızı düşünmüyoruz. Türkiye genelinde de yapılan anketlerde 54-56 bandında olduğunu 3 ayrı ankette söylediler. Ben birinci turda seçimin biteceğine inanıyor ve düşünüyorum" ifadelerini kullandı.