Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Amerika Kennedy suikastından 25 dakika önce: 'ABD'den büyük haberler gelecek'

    ABD Başkanı Donald Trump'ın onayıyla John F. Kennedy suikastıyla ilgili halka açılan 2800 belgede, suikast gününe dair ilginç detaylar göze çarpmaya devam ediyor.

    Gizliliği kaldırılan bir FBI belgesine göre, Londra'da Cambridge News isimli yerel bir gazeteye gelen telefonda, ABD'den büyük haberler geleceği söylendi. Hem de suikasttan 25 dakika önce...

    İsmi bilinmeyen bir gazeteci telefonu cevaplarken, karşısındaki kişi "Büyük haberler için Londra'daki Amerikan Büyükelçiliği'ni ara" dedi ve ardından telefonu kapattı. Bu telefondan 25 dakika sonra ABD Başkanı John F. Kennedy, Dallas'ta öldürüldü.

    Haberin Londra'ya ulaşmasının ardından, Cambridge News muhabiri durumu polise haber verdi. Polis ise dosyayı İngiliz iç istihbarat birimi MI5'a devretti. Olayı soruşturan FBI'ın hazırladığı belgede, telefonda konuşan gazetecinin daha önce hiç böyle bir telefon almadığı ve suç kaydı olmayan güvenilir bir kişi olduğu bilgisi yer aldı.

    REKLAM

    Kennedy belgelerinin açıklanmasının ardından ortaya çıkan bu bilgiler, Cambridge News ofisinde de şaşkınlıkla karşılandı. Gazetenin politika muhabiri Twitter'da paylaştığı fotoğrafla, gizemli telefonu aydınlatmak için gazete arşivlerini taradıklarını söyledi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ