Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Fenerbahçe Kruse için dönüm noktası - Fenerbahçe Haberleri
    1

    Fenerbahçe'nin sezon başında büyük umutlarla transfer ettiği Max Kruse, Gaziantepspor ve Başakşehir maçlarının ikinci yarılarında attığı iki kritik golle takımının yıldızı olmayı başardı.

    2

    Alman yıldızın adeta patlama yaparak başladığı ikinci yarıya kadar olan süreçte olanlar ise oldukça dikkat çekici.

    3

    Takımdaki "problemli adam" statüsündeki Alman yıldız şimdi ise adeta taraftarların kahramanı oldu.

    7

    Her fırsatta ülkemize adapte olmak için çok çaba gösterdiğini ve Fenerbahçe'ye büyük aidiyet duyduğunu ön plana çıkaran Kruse'nin takım içinde ise farklı bir tutumda olması ve profesyonel yaşama çok dikkat etmemesi kendisine karşı bir tavır oluşmaya başlamasına sebep oldu.

    8

    Tam bu süreçte bir de sakatlık yaşayan ve kendine iyi bakmadığı için sakatlıktan çok kötü dönen Kruse, adeta takım içerisindeki problem adama dönüştü.

    9

    Oyuncunun takımda vurdumduymaz tavırlara sahip olması, sahadaki mücadelesi yeterli görülmemesi, özel hayatına dikkat etmemesi ve sosyal medyada çizdiği imajla tam tersi bir tavır içinde olması sebebiyle, takım içinde Kruse'ye karşı tepki oluşurken, Göztepe maçında bu durum patlak verdi.

    10

    Bir pozisyon sonrası Dirar, Alman oyuncuyla tartışırken, herkesin gözü önünde "Sen otur, çay iç" hareketi yaparak yaşananları gözler önüne serdi. Bu tartışmanın arasına Emre girerek olayların büyümesini engelledi.

    11

    Bu olay aynı zamanda teknik heyet açısından da bir dönüm noktası oldu.

    12

    Beşiktaş maçından önceki haftanın başında Kruse'nin kulübeye çekilmesi gündeme geldi ve hatta bu karar kendisine iletildi.

    13

    Samandıra'da tecrübeli Alman yıldızla bir toplantı gerçekleştirildi.

    14

    Toplantıda Kruse "Eleştirileri elbette dikkate alıyorum ama ondan önce kendi performansımdan ben de memnun değilim. Sivasspor maçında gösterdiğim performansın üzerine çıkmak için elimden geleni yapacağım. Bunun için çalışıyorum ve çalışmaya devam edeceğim. Bazen gününüzde olmayabilirsiniz. Bir önceki hafta verdiğiniz katkı, sonraki haftaki oyununuzla unutulabilir" ifadelerini kullandı.

    15

    Kruse'nin bu tavrı olumlu karşılanırken, 10 numara Beşiktaş maçına da Çaykur Rizespor maçına da ilk 11'de başladı.

    16

    Yıldız oyuncu ayrıca bu toplantıda uykusuzluk probleminden de bahsederken, bu sorunu çözmek için de çabalayacağının sözünü verdi.

    17

    Uykusuzluk (Imsomnia) probleminin de üzerine giden Kruse, devre arası kampında da fiziksel açıdan çok daha iyi bir duruma gelecek şekilde çalışmalarını sürdürdü.

    18

    Tüm yaşanan bu sürecin ardından verdiği sözleri tutan Fenerbahçe'nin 10 numarası ligin ikinci yarısına ise fırtına gibi başladı.

    19

    Gaziantep'te attığı şık kafa golüyle, Başakşehir maçında da hem çok iyi performansı hem de yine attığı kilidi açan şık golle iki maçın da yıldızı olan Kruse, "problemli adam" sıfatından taraftarın gözünde kahraman noktasına yükseldi.

    20

    Teknik heyet de yönetim de Kruse'nin yazdığı bu hikayeden dolayı oldukça memnun olurken, takım arkadaşları da Kruse'nin bu gelişiminden dolayı oldukça mutlu oldular.

    21

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ