Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Işıklar Sönünce (Lights Out)

Vizyon Tarihi: 22 Temmuz 2016

Yapımı :
2016 - ABD

Tür :
Korku

Süre:
81 Dak.

Yönetmen :
David Sandberg

Oyuncular :
Teresa Palmer ,  Billy Burke ,  Alicia Vela-Bailey ,  Emily Alyn Lind ,  Alexander DiPersia

Senaryo :
David Sandberg

Yapımcı :
James Wan ,  Eric Heisserer

Film Özeti

Rebecca (Teresa Palmer) çocukluğunda ışıklar söndüğünde yaşadığı korkuları artık geride bıraktığını düşünmektedir. Ancak erkek kardeşi Martin de (Gabriel Bateman) ışıklar kapalı olduğu zaman benzer bir şeyle karşılaştığını açıkladığında Teresa, çocukken yaşadığı ve akıl sağlığını az kalsın kaybetmesine neden olacak kötü anılarla yeniden yüzleşmesi gerektiğini anlar. Bu korkutucu varlığın bir şekilde anneleri Sophie ile bağlantısı vardır ve Rebecca gizemi çözmeye yakın olsa da hayatlarının, özellikle ışıklar söndüğünde tehlikede olduğunu inkar etmenin artık mümkün olmadığını kavrayacaktır.

Kanlı Girdap (The Ghosts of Garip)

Vizyon Tarihi: 22 Temmuz 2016

Yapımı :
2016 - ABD ,  Türkiye

Tür :
Korku

Yönetmen :
Patricio Valladares

Oyuncular : Selma Ergeç ,  Selim Bayraktar ,  Natalie Burn ,  Guillermo Iván ,  Gianni Capaldi

Senaryo :
Loris Curci ,  Barry Keating

Film Özeti

Amerikalı belgesel yönetmeni John Gillespie (Gianni Capaldi), ünlü Eflak Prensi Vlad Tepeş, yani Kazıklı Voyvoda'yla ilgili bir film çekmek üzere ekibiyle birlikte Romanya'dadır. İstanbul'da bir üniversitede akademisyen olan sevgilisi Nina (Selma Ergeç), bu konuyla ilgili bir ipucu bulduğunu söyleyerek John ve arkadaşlarını acilen İstanbul'a çağırır. İddiaya göre mezarının yeri bilinmeyen Voyvoda'nın cesedi İstanbul'a getirilmiş ve burada gömülmüştür. Araştırmaları, onları Voyvoda zamanında işkence edilerek öldürülmüş çocuklara ve mezarın bulunduğu hayalet köye götürecek, ancak gerçeğe yaklaştıkça daha büyük bir dehşetle yüzyüze kalacaklardır.

Amman Hocam 2 (Les profs 2)

Vizyon Tarihi: 22 Temmuz 2016

Yapımı :
2015 - Fransa

Tür :
Komedi

Süre:
92 Dak.

Yönetmen :
Pierre-François Martin-Laval

Oyuncular :
Kev Adams ,  Isabelle Nanty ,  Didier Bourdon ,  Pierre-François Martin-Laval ,  Arnaud Ducret

Senaryo :
Mathias Gavarry

Diğer Adı : Serial Teachers 2

Film Özeti

İlk filmde yaşanan olayların ardından Fransa'nın en kötü öğretmenleri, gizli bir görev için soluğu denizin öbür tarafında, İngiltere'de alır. Harry Potter'ın Hogwarts Okulu'nu fazlasıyla andıran İngiltere'nin en iyi okulunda meşhur yöntemlerini uygulamaya çalışacaklardır.

Hain Our Kind Of Traitor

Vizyon Tarihi: 22 Temmuz 2016

Yapımı : 2016 - İngiltere

Tür :
Gerilim

Süre:
107 Dak.

Yönetmen :
Susanna White

Oyuncular :
Ewan McGregor ,  Stellan Skarsgård ,  Naomie Harris ,  Damian Lewis ,  Mark Stanley

Senaryo :
Hossein Amini

Yapımcı :
Stephen Cornwell ,  Andrea Calderwood

Film Özeti

Öğretmen Perry Makepeace (Ewan McGregor) ve sevgilisi Gail Perkins (Naomie Harris) Fas'ta tatilde bulundukları sırada Dima (Stellan Skarsgård) adlı bir Rus'la tanışırlar. İlk bakışta dost canlısı bir zengin gibi görünen adamın başka niyetleri olduğu kısa zamanda anlaşılır, Dima Rus mafyasının bir üyesidir ve patronu tarafından ölümüne karar verilmiştir. Kendisi ve ailesini kurtarabilmek için tek umudu, mafyanın Londra'daki bütün kara para aklama faaliyetlerini İngiliz MI6 servisine sızdırarark İngiltere'den korunma ve sığınma talep etmektir. Bu amaçla Perry'e çok gizli bilgilerin yer aldığı bir disk verir ve yetkililere iletmesini ister. Ancak bu masum yardım, Perry'nin İngiliz gizli servisi ve Rus mafyası arasında kalmasına ve hayatının tehlikeye girmesine neden olacak bir gerilimli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır. Hain filmi, John le Carré'ın 2010'da basılan aynı adlı kitabından uyarlandı.Eiga Doraemon: Shin Nobita no Nippon tanjou (Doraemon the Movie: Nobita and the Birth of Japan 2016)

Vizyon Tarihi: 22 Temmuz 2016

Yapımı :
2016 - Japonya

Tür :
Animasyon

Süre:
104 Dak.

Yönetmen :
Shinnosuke Yakuwa

Seslendirenler :
Kotono Mitsuishi ,  Aya Hisakawa ,  Wasabi Mizuta ,  Megumi Oohara ,  Yumi Kakazu

Senaryo :
Higashi Shimizu ,  Shinnosuke Yakuwa

Hatırla (Remember)

Vizyon Tarihi: 22 Temmuz 2016

Yapımı : 2015 - Kanada ,  Almanya

Tür : Dram ,  Gerilim

Süre: 95 Dak.

Yönetmen : Atom Egoyan

Oyuncular : Christopher Plummer ,  Dean Norris ,  Martin Landau ,  Jürgen Prochnow ,  Bruno Ganz

Senaryo : Benjamin August

Film Özeti

Artık bunamanın pençesine iyice düşmüş olan Zev Guttman (Christopher Plummer), New York'ta bir bakımevinde yaşayan, Yahudi Soykırımı'ndan kurtulmuş bir adamdır. Burada Max Rosenbaum (Martin Landau) adlı bir başka Yahudi'yle tanışır. Rosenbaum onu Auschwitz'teki günlerinden hatırlamıştır, ikisinin de ailesini öldüren Nazi subayının, Rudy Kurlander sahte adıyla Kuzey Amerika'ya göç ettiğini anlatır. ABD ve Kanada'da 4 tane Rudy Kurlander adlı insan vardır ve katilin bu 4 kişiden biri olduğuna inanmaktadırlar. Max, Zev'i ikna etmeyi başarır ve Zev, ailesinin katili olan Kurlander'i bulabilmek için zayıflayan hafızasına rağmen beklenmedik sürprizlerle dolu bir yolculuğa çıkar.