Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Hayatı boyunca birbirinden farklı karaktere bürünen Erdal Tosun, geçirdiği trafik kazası nedeniyle vefat etti. Ondan geriye her karakteriyle bizleri büyüleyen oyunculuğu kaldı. Kardeş Payı, Organize İşler ve son olarak da Küçük Esnaf yapımları gibi daha bir çok yapımda rol alan Erdal Tosun, hayatımızda büyük bir iz bıraktı.

İşte Erdal Tosun'un unutulmaz sahneleri...

SPARTAKÜS'ÜN HİKAYESİ

Erdal Tosun, bir dönemin çok sevilen yapımlarından olan Bir Demet Tiyatro'da 'Spartaküs Vedat' karakterini canlandırmıştı. Bakkallığı bırakıp işçi olan Spartaküs Vedat'ın sarı yağmurluğu çok dikkat çekmişti.

EYVAH NECDET

Erdal Tosun'un Bir Demet Tiyatro'da canlandırdığı bir diğer karakter ise Eyvah Necdet'ti. Özellikle Saldıray'dan tavuğun uçmasını istediği sahne çok konuşulmuştu. 

İRİ HİKMET

Erdal Tosun, Eyvah Necdet ve Spartaküs Vedat karakterlerinin dışında, İri Hikmet tiplemesiyle de büyük beğeni toplamıştı.

GORA

Erdal Tosun, dizilerinde ve tiyatrolarındaki başarısını filmlerinde de gösteriyordu. 'G.O.R.A' da oynadığı Rendroy karakteriyle akıllara kazınmıştı. Gezegenin ileri gelenlerinden biri olan Rendroy, izleyenleri çok güldürmüştü.

RİNA

Rina filminde canlandırdığı 'Memo' karakterinin "Ne olmuş yani büyük adam olamadıysak, hayallerimizi satmadık ya!" repliğiyle sadece bizlere değil gelecek nesillere de ders niteliğinde bir miras bırakmıştı.

ORGANİZE İŞLER

Organize İşler'de Üzeyir abi karakteriyle gönüllerde taht kuran Erdal Tosun'un, "Çok konuştum bir faydasını görmedim, ben de sustum" repliği herkesi derinden etkilemişti.

KARDEŞ PAYI 

Erdal Tosun, Kardeş Payı dizisinde canlandırdığı 'Görgüsüz Recai' karakteriyle ekranlara dönmüştü. İnsanların karşısınd tekrar çıktığı için çok mutu hissettiğini belirtmişti.