Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Eğitim KYK burs başvuruları: Tarih açıklandı mı? 2019 KYK burs başvuruları ne zaman?

    2019 KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? Soruları sıkça sorgulanıyor. Maddi yetersizlik yaşayan üniversite öğrencileri devletin sağladığı geri ödemeli ve karşılıksız burslarla eğitimlerine destek sağlayabilecek. Burs başvuruları da e-devlet üzerinden yapılıyor.

    2019-2020 KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

    Bu yıl eğitim ve öğretim hayatına başlayacak ön lisans ve lisans öğrencileri Kredi ve Yurtlar Kurumu vasıtasıyla burs desteği alabilecek. Ödemeli ve ödemesiz olmak üzere iki seçeneği mevcut olan burs başvuruları için henüz KYK tarafından bir tarih belirtilmedi. Konuya ilişkin detaylar geldikçe ve kesin başvuru tarihleri açıklanınca detaylar da haberimizde olacak. Geçtiğimiz seneleri göz önünde bulundurursak burs başvuruları Eylül ayının üçüncü haftasında başvurular alınmaya başlamıştı.

    REKLAM

    E-DEVLET KYK BURS BAŞVURULARI NASIL YAPILIYOR?

    Burs başvuruları e-Devlet’te Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı hizmetler arasında yer alacak. Başvuruların erişime açılmasının ardından adaylar kendilerine tanınan süre içerisinde başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

    2019 KYK BURS ÜCRETİ NE KADAR?

    2019 yılı için belirlenen burs ücreti lisansta 500, yüksek lisansta 1000, doktorada da 1500 lira. Dolayısıyla öğrenciler 2019 yılında bu ücretleri alacak ancak 2020 yılı için burs ücretlerinde artış yapılması ve 2020 Ocak ayı itibariyle öğrencilerin yeni ücreti alması bekleniyor.

    AÇIKÖĞRETİM VEYA UZAKTAN EĞİTİM OKUYAN KYK BURS BAŞVURUSUNDA BULUNABİLİR Mİ?

    Üniversite eğitimini açıktan tamamlamak isteyen öğrenciler KYK burs başvurularından yararlanabilir mi? Soruları üniversite öğrencileri tarafından sıkça sorgulanıyor. Açıköğretim ve uzaktan eğitim alan öğrenciler KYK tarafından burs/kredi verilmemektedir.Şehit veya gazi çocuğu, anne ve babası her ikisi de hayatını kaybetmiş olanlara KYK öncelik tanıyor.

    Haberi Hazırlayan: Büşra Kamış
    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ