Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin Nejat İşler: ‘Manita vasıtasıyla ithal ettim virüsü’

    HABERTÜRK MAGAZİN

    Eylül 2014’te yaşadığı rahatsızlık nedeniyle uzun süre yoğun bakımda kalan ve tedavisinin ardından sağlığına kavuşup Gümüşlük’e yerleşen aktör Nejat İşler, ‘Gerçek Hesap Bu’ adını verdiği ilk kitabını yayınladı. Kitabında birçok anısını anlatan İşler, ‘İkinci Bahar’ setinde çalışan arkadaşını ziyaret ederken usta yönetmen Yavuz Turgul tarafından deneme çekimine çağırıldığını ancak performansının yetersiz bulunduğunu yazdı. İşler, ‘Gülbeyaz’la şöhret olunca Turgul’un, Tomris Giritlioğlu’nu arayarak kendisini sormasına şu cevabı vermiş: “Deneme kayıtlarını seyretsin.”

    ‘ARKADAŞ KALALIM NEJAT’

    Nejat İşler, kitabında ilk aşkına da yer veriyor. Aşık olduğunu annesinin “Aşık mısın oğlum sen?” sorusuyla fark ettiğini yazan İşler, ilk aşkına açıldığında aldığı “Gurur duydum Nejat, ne olur arkadaş kalalım” cevabının ardından ‘müziğin en sertine meylettiğini’, ‘edebiyatın maço figürlerini hatmettiğini’, ‘felsefenin nihilist mabedine yüz sürdüğünü’ yazıyor. Yıllar sonra Cihangir’de ilk aşkıyla yeniden karşılaştığında kadının “Senin başarılarından gurur duyuyorum arkadaşım” sözüne cevabı ise “Hâlâ mı?” olmuş.

    HASTALIK SEVGİLİDEN BULAŞTI

    Bir süredir Gümüşlük’te yaşayan İşler, ilçeye ilk gidişinde bir işçinin “Yalnız Gümüşlük’e bir gelen bir daha gidemez” sözünü ciddiye almadığını yazıyor. Kitabında uzun süre hastanede yatmasına sebep olan ve parmağını kaybettiği hastalığından da bahseden İşler, hastalığı sevgilisi yüzünden kaptığını ifade etti: “Acayip bir grip salgını vardı etrafta. Köyde henüz bir vaka mevcut değil. Durumdan vazife çıkarıp bir manita vasıtasıyla ithal ettim virüsü.”

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ