Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Muhteşem Yüzyıl dizisinin yayınlanan son bölümünde Kanuni'nin Firuze'ye yazdığı mektup Hürrem'in eline geçmişti. Hürrem mektubu okuduktan sonra yeniden Firuze'nin peşine düşmüştü. Bu haftaki bölümünde Hürrem, Firuze'den şüphelenmeye başlıyor. Ve onun Kanuni ile ilişkisini öğrenmek için harekete geçiyor.

 

Muhteşem Yüzyıl’da zaman ilerledi ve Mihrimah Sultan'la Şehzade Mehmet büyüdü. 69. Bölümden itibaren Pelin Karahan'ı Mihrimah Sultan, Gürbey İleri'yi ise Şehzade Mehmet olarak izleyeceğiz.İşte Muhteşem Yüzyıl'ın 69. Bölümünde yaşanacaklar;

Hatice Sultan’ı ölümden kurtaran kişi kim? İbrahim Paşa Hatice Sultan’ın kalbini yeniden kazanabilecek mi? Yemin töreni, Şehzade Mehmet ve Şehzade Mustafa’nın arasını açacak mı? Hürrem Sultan giderek yakınlaştığı Firuze’nin kim olduğunu öğrenebilecek mi?

Hürrem Sultan’ın oyununa gelen Gülşah, Hatice Sultan’ı öldürmeye teşebbüs ediyor. Sultan Süleyman ve İbrahim Paşa çıktıkları Doğu seferinden payitahta dönüyor. Saltanat vekilliği yapan Mustafa, Mahidevran’la birlikte Manisa’ya dönüş hazırlığı yapıyor. Şehzade Mehmet, görkemli bir yemin töreniyle yeniçeri ocağına kabul ediliyor.

Hatice Sultan’ı öldürmek isteyen Gülşah, tehlikeli bir oyunun kurbanı olur. Mahidevran, Gülşah’ın tek başına Hatice’yi öldürmeye teşebbüs edebileceğine inanmaz. Ancak Hürrem, bu belayı def etmek için her şeyi düşünmüştür.

Hürrem, Firuze’nin aradığı kadın olduğunu bilmeden onu yakınında tutmaya devam eder. Nigar ise gerçeği bilmesine rağmen susmayı tercih eder!

Süleyman ve İbrahim’in doğu seferinden dönüşü ise sarayı sevince boğar. Aradan geçen zaman herkesi değiştirmiştir. Süleyman, evlatlarının büyüdüğünü görmekten memnundur. Süleyman’ın döner dönmez kimi çağıracağı ise merak konusudur. Hürrem'i mi yoksa Firuze'yi mi?

Hatice, İbrahim’le uzun bir aradan sonra tekrar bir araya gelir. Bu karşılaşma, ikili arasındaki buzların kolay kolay erimeyeceğini gösterir. Nigar’ın saraydaki varlığı, yeni fırtınalara gebedir..
Öte yandan, şehzade Mehmet’in yeniçeri ocağına kabul merasimi için hazırlıklar sürer. Bu durum Mehmet’i tahta bir adım daha yakınlaştırdığı için Hürrem ve Mahidevran arasında gerilim artar.

 

BAKMADAN GEÇME