Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin Merve Özbey, sahnenin güvensizliği dolayısıyla konserini iptal etti - Magazin haberleri
    1
    2

    Karabiga Belediyesi tarafından düzenlenen 40'ıncı Karabiga Priapos Deniz Festivali etkinlikleri kapsamında 6 Temmuz Cumartesi akşamı Karabiga'da gerçekleşmesi planlanan Merve Özbey konseri şarkıcının konsere dakikalar kala Karabiga'yı bir anda terk etmesiyle iptal oldu.
    Merve Özbey, gerekçe olarak sahnede güvenlik gerekçesini öne sürdü. Özbey'i seyretmeye gelen binlerce kişi, büyük hayal kırıklığı yaşadı.

    3

    Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi; "Karabiga Belediyesi olarak 40'ıncı Karabiga Priapos Deniz Festivali etkinlikleri kapsamında düzenleyeceğimiz Merve Özbey konseri, şarkıcının 27 Kişilik Darbuka Ritim Grubunun sahne aldığı sahnede 'güvenlik' gerekçesini öne sürerek sahneye çıkmaması ve şehrimizi terk etmesi nedeniyle iptal olmuştur. Konserlerde sahne kurulumu organizasyon firması tarafından sağlanmaktadır. Şarkıcı, sosyal medya hesabından yaptığı ilk duyuruda belediyemizi suçlamış ancak hatasının farkına vararak paylaşımını silip organizatör firmayı hedef göstermiştir. Sahnede görev alan kişiler ve halkımızın güvenliğini güvenlik güçlerimiz sağlamaktadır. Karabiga gibi huzurun ve güvenin timsali şehrimizde şarkıcı Merve Özbey'in böyle bir karar almasını akıl tutulması olarak görüyor, konser alanını erken saatlerden itibaren dolduran ve saatlerce bekleyen, başta Karabigalı hemşehrilerimiz olmak üzere uzak yakın birçok yerden şehrimize misafir olan halkımıza yapılmış haksızlık olarak görüyoruz. Yaşattıkları ayıp nedeniyle halkımızdan özür diliyor, 7'den 77'ye alanı dolduran vatandaşlarımızın vicdanına bırakıyoruz" ifadelerini kullandı.

    7

    Merve Özbey, bahsi geçen sahneden video ve fotoğraf yayımladı.

    8
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ