Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Sağlık Nicole Kidman'ın genç görünümünün ardında ne yatıyor?
    1

    51 yaşındaki Oscarlı oyuncu Nicole Kidman, duru güzelliği ile sürekli kendisinde bahsettiren ünlülerden biri...

    2

    Ancak bir dönem estetik operasyonların ucunu kaçırınca ifadesi tamamen değişen Kidman, doğal görüntüsüne tekrar kavuşabilmek için çok uğraşmıştı.

    3

    Kidman, son dönemlerdeki görüntüsüyle tekrar doğallığı elde etmiş görünüyor. Peki, 51 yaşındaki Avustralyalı yıldızın güzelliğinin ve yaşından çok daha genç görünmesinin sırrı ne?

    4

    Uzmanlar, bu genç görünümün ardında yatan şeyin, estetik trendlerin, yerini belirginlikten doğallığa bırakmasıyla elde edildiğini söylüyor.

    5

    Güzelliğin de moda gibi olduğunu söyleyen Medikal Estetik Hekimi Dr. Mustafa Kemal Ataönder, "Estetik, her geçen yıl algısı değişen ve trendlerin değiştiği bir alan. Özellikle 2000'li yılların başından bu yana farklı güzellik karakterleri ön plana çıkıyor.

    6

    Eskiden abartılı, vamp ve çok agresif görüntüler ön plandayken, şimdilerde ise çok daha doğal ve masum yüz hatları moda haline geldi" açıklamasında bulundu.

    7

    Dr. Ataönder, sözlerini şöyle sürdürdü: "2000'li yılların başında özellikle Hollywood oyuncularında gördüğümüz çok daha çıkık yanaklar ve çeneler, çok belirgin göz hatları ve keskin saç modelleri gibi güzellik algıları tamamen değişmiş durumda. Sanatçılarda da gördüğümüz çok daha doğal görüntülerin ön plana çıkmış olması...

    8

    Estetikte aşırı uygulamalar, devamında çok daha kötü görüntülere sebep olabiliyor ne yazık ki... Son yıllarda dünyada estetik cerrahide özellikle de yüz germe ve buna benzer uygulamaların gittikçe azaldığını ve daha doğal, dolgu, mezoterapi gibi uygulamaların arttığını görüyoruz.

    9

    O yüzden Nicole Kidman örneğinde olduğu gibi, Kidman'ın bundan 20 sene önce 2000'li yılların başındaki görüntüsüyle şu anki görüntüsü arasında çok ciddi bir fark var.

    10

    O zamanlar yaptırdığı işlemler çok daha belirgin ve göze çarpıyorken, şu an ise eski görüntüsüne daha yakın. Çok daha masum ve doğal bir görüntüye yaklaşmak istendiğini görüyoruz.

    11

    Son dönemlerde Instagram'da tüm sanatçıların makyajsız ve doğal fotoğraflarını paylaştıklarını görüyoruz. Aslında bunun tek bir amacı var; 'Ben doğal güzelim' demek. O nedenle uygulamalarda doğal, kendini ele vermeyen, kişinin kendi yüzüne uygun uygulamaları, masumiyet estetiğini tercih etmemiz gerekiyor.

    12

    Masumiyet estetiğinde kişinin kendi yüz hatlarına uygun, hiçkimsenin anlayamayacağı bazı estetik uygulamalar yapılır.

    13

    Bunda çene konturunu düzeltme, yanak ve elmacık kemiği hattını düzeltme, oradaki hacim kayıplarını yerine koyma, botoksla mimik koruyucu uygulamalar yapmak gibi birçok seçenek var.

    14

    Son zamanlarda baby botoks, oyuncu botoksu gibi isimlendirmeler yapılan botoks uygulamalarında da aslında mimiklerin korunduğu botoks uygulamalarının ön plana çıktığını görüyoruz."

    15
    19
    20
    Haberi Hazırlayan: Demet Demirkır

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ