Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin Nusret'in eski hali sosyal medyayı salladı - Magazin haberleri
    1

    Sosyal medya paylaşımlarıyla ünü Türkiye sınırlarını aşan işletmeci Nusret yıllar önce çekilen fotoğraflarını paylaşmaya devam ediyor.

    2

    Nusret geçtiğimiz günlerde 1998’de çekilen fotoğrafını “İmkansız diye bir şey yoktur” notuyla paylaşmıştı.

    3

    Ünlü işletmeci şimdi de 15 yaşındaki fotoğrafını "hayat üniversitesi" notuyla yayınladı. Nusret'in fotoğrafına yorum ve beğeni yağdı.

    4

    Nusret bir röportajında şunları söylemişti:

    5

    “Annem-babam okuma-yazma bilmiyor. Maddi yetersizliklerden dolayı ben de okuyamamışım. Altıncı sınıf terk. Ama demek ki bir şeyler de varmış ki bende, su satarak, ayakkabı boyayarak iş hayatına atılmışım, 14 yaşında kasaba girmişim. Çırak olarak. Et benim tutkum oldu.”

    6

    NUSRET GÖKÇE KİMDİR?
    Nusret Gökçe, 1983 yılında Erzurum'da dünyaya geldi. Ailesinin maddi sebepleri nedeniyle Darıca Faik Şahenk Ortaokulu'nu 6. sınıfta bırakmak zorunda kaldı.

    7

    Bostancı'daki kasaplar çarşısında yoğun bir şekilde çalışarak kasaplık mesleğini öğrendi. Yoğunluktan bazı günlerde 18 saat çalışmak zorunda kalan Nusret Gökçe, 2009'da Arjantin'e giderek dünya mutfağında neler olduğunu gözlemledi.

    8

    Üç ay boyunca çiftliklerde kaldı, restoranlarda ve kasaplarda gezerek dünyada kasaplığın nasıl olduğunu inceledi. Ardından 2010 yılında Amerika Birleşik Devletleri'ne gitti.

    9

    Burada da sadece işinde profesyonelliği öğrenmek için New York'un dört ünlü restoranında ücretsiz olarak çalıştı ve ABD'de yaptığı bir menü ünlü gazete New York Times'da yayınlandı.

    10

    Türkiye'ye döndüğünde kendi yerini açmayı hedefleyen Nusret Gökçe, kendi et restoranını açtı ve iş hayatına ilk adımını attı.

    11

    Gökçe, fenomenliğiyle beraber zaman içerisinde işlerini büyüttü.

    12


    Ortadoğu'dan sonra Avrupa'da da mekanlar açtı ve son durağı da ABD oldu. 2 yıl önce Instagram'da 300 bin takipçisi bulunan Nusret'in şu an 11 milyon takipçisi var.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ