Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem O Ses Türkiye ne zaman başlıyor? 2019 O Ses Türkiye yeni sezon tarihi belli oldu mu?

    O Ses Türkiye ne zaman başlıyor? Tv8'de yayınlanan O Ses Türkiye adlı yarışma programının yeni sezonu için seyirciler merak içinde. Yeni sezona hazırlıkları başlanan O Ses Türkiye'de seçmeler yapıldı. Peki, 2019 O Ses Türkiye ne zaman başlıyor? O Ses Türkiye seçmeleri ne zaman, nerede yapılacak? İşte O Ses Türkiye'nin yeni sezonu ile ilgili güncel bilgiler...

    O SES TÜRKİYE NE ZAMAN BAŞLIYOR?

    O Ses Türkiye'nin yeni sezonu için yarışmanın takipçileri bekleyişini sürdürüyor. Fakat 2019 O Ses Türkiye'nin ne zaman başlayacağı konusunda bir açıklama bulunmuyor. Yarışmanın bir önceki sezonu Ekim ayında başlamıştı. Buna göre, O Ses Türkiye'nin yeni sezonunun da Ekim ayı gibi başlaması öngörülüyor.

    2018 O SES TÜRKİYE ŞAMPİYONU KİM OLDU?

    O Ses Türkiye'nin 4 Şubat 2018 tarihinde yayınlanan final bölümünde Murat Boz'un takımından Aydan Kahraman, Nihat Mugil, Hadise'nin takımından Oğulcan Bolcan, Yıldız Tilbe'nin takımından Ceren Düzova ve Gökhan Özoğuz'un takımından Lütfiye Özipek ve Yener Bulut & Ümit Durak yarıştı. Şampiyon olabilmek için kıyasıya rekabet içinde olan yarışmacılardan son ikiye Lütfiye Özipek ile Ümit Durak & Yener Bulut kaldı. İki yarışmacı da Gökhan Özoğuz'un takımında yer aldığı için Gökhan Özoğuz 2018 O Ses Türkiye'nin şampiyonu oldu.

    REKLAM

    Sıra geldi O Ses Türkiye'nin birincisini açıklamaya. SMS aracılığıyla noter huzurunda yapılan halk oylaması sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte 2018 O Ses Türkiyenin birincisi Lütfiye Özipek oldu.

    Lütfiye Özipek, şampiyonolmasının ardından yaptığı açıklamada "O kadar çok heyecanlıyım ki, herkese ama herkese çok fazla teşekkür etmek istiyorum. Birer birer herkese. O kadar mutluyum ki, önce aileme sonra Gökhan'a ve bütün jürilere, Sedef hocama, size ve O Ses Türkiye'ye buradaki güzellikler için çok teşekkür ederim. Bu yarışma çok hakkaniyetli bir yarışma. Çok mutluyum burada olduğum için, çok mutluyum beni seçtiğiniz için." ifadelerini kullandı.

    O SES TÜRKİYE BİRİNCİSİ KİMDİR?

    2018 O Ses Türkiye birincisi Lütfiye Özipek, 1990 yılında Kıbrıs'ta dünyaya geldi. Müzik hayatına küçük yaşlarda piyano çalarak başlayan Özipek, günümüze kadar müzikle uğraşmıştır.

    Lise eğitimini Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde tamamlayan Lütfiye Özipek, ilk olarak University of Nicosia'da caz eğitimi, ardından da İngiltere'de pop müzik ve söz yazarlığı eğitimi aldı ve 2013 yılında mezun oldu.

    Kıbrıs'ta konserler veren Lütfiye Özipek, söylediği şarkılarda pop, caz ve alternatif müziğe yer vermiştir. Lütfiye Özipek, aynı zamanda konserlerinden hariç olarak vokal koçluğu da yaparak genç müzisyenlere yardımcı olmaktadır.

    O SES TÜRKİYE ŞAMPİYONLARI

    1. sezon: Oğuz Berkay Fidan

    2. sezon: Mustafa Bozkurt

    3. sezon: Hasan Doğru

    4. sezon: Elnur Huseynov

    5. sezon: Emre Sertkaya

    6. sezon: Dodan Özer

    7. sezon: Lütfiye Özipek

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ