Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünyadan Prens Harry'ye hizmetlerinden dolayı ESPY ödülü - Magazin haberleri
    1

    Prens Harry, atletik başarıları ve sporla ilgili diğer performansları takdir etmek için verilen 'ESPY' ödülüyle onurlandırılacak. 39 yaşındaki Harry, ESPY Ödülleri kapsamında verilen 'Pat Tillman' ödülünün sahibi olacak.

    2

    Ödülün "Sporla güçlü bağları olan, eski NFL oyuncusu ve ABD Ordusu askeri Pat Tillman'ın mirasını yansıtacak şekilde başkalarına hizmet ettiği" gerekçesiyle Prens Harry'ye verileceği açıklandı.

    3

    Prens Harry, Afganistan'a iki kez gitmesi de dâhil İngiliz Silahlı Kuvvetleri'nde 10 yıl görev yaptı. Harry, ayrıca yaralı askerlerin hem fiziksel hem de görünmez yaralanmalarıyla mücadele eden ve onları destekleyen Invictus Games Vakfı adlı uluslararası platformun kurucusu.

    4

    AFGANİSTAN TEPKİSİ

    Prens Harry, geçen yıl çıkardığı 'Spare' (Yedek) adlı kitabında, Afganistan'da askerliğini yaparken "25 Taliban savaşçısını öldürmekle övündüğü" gerekçesiyle eleştirilmişti. Öldürülen Taliban savaşçılarından adeta "satrançtaki taşlar" gibi bahsettiğini söyleyen bazı emekli subayların tepkisini çekmişti.

    5

    Eleştiriler üzerine Amerikan CBS televizyonuna konuşan Harry, sözlerinin bağlamı dışında alıntılanıp ailesini tehlikeyi sokacak şekilde çarpıtıldığını söylemişti.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ