Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ramazan Eyüp Sultan Cami, Ramazan ayı öncesi gül suyuyla yıkandı

    Eyüp Sultan Camii ve çevresi, ramazan hazırlıkları kapsamında temizlendi. Gül suyu ile yıkanan cami ve avlusu Ramazanayı boyunca düzenli olarak temizlenecek.

    Eyüp Sultan Cami'sinin her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret edildiğini vurgulayan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, "Eyüp Belediyesi her sene olduğu gibi kendi geleneğini ifa etmeye çalışıyor. Öncelikle tüm alanlarda, birçok mahallemizde ve merkezimizde ramazan ayı boyunca gelecek milyonlarca ziyaretçimizi en iyi şekilde ağırlamak adına tüm hazırlıkları son noktaya getirdik." dedi.

    Eyüp Sultan Cami Eyüp Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince temizlenerek, Ramazan ayına hazır hale getirildi. Cami avlusu gül suyu ve deterjanla yıkanırken cami içinde de hummalı bir çalışma yapıldı. Eyüp'te bulunan camilerin temizliğini yapmak için özel bir ekip oluşturan Eyüp Belediyesi, Ramazan öncesi yapılan tüm çalışmaları ay boyunca da sürdürecek.

    Eyüp Belediyesi için Ramazan hazırlıklarının bir gelenek haline geldiğini anlatan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, "Eyüp Belediyesi her sene olduğu gibi kendi geleneğini ifa etmeye çalışıyor. Öncelikle tüm alanlarda, birçok mahallemizde ve merkezimizde Ramazan ayı boyunca gelecek milyonlarca ziyaretçimizi en iyi şekilde ağırlamak adına tüm hazırlıkları son noktaya getirdik. Bugün Eyüp'teki 113 camimizden bir tanesi olan Eyüp Sulatan Cami'mizde temizliklerimiz başladı. Son derece bilimsel, hijyenik koşullarda bir temizlik yapıyor arkadaşlarımız. Her türlü olumsuz ihtimali bertaraf edecek şekilde bir temizlik çalışması yapıyorlar. Ve bu çalışmalar Ramazan ayı boyunca belli periyotlar aralığında devam edecek. Tüm amacımız halkımızın çok rahat bir ramazan geçirmesi, ibadetlerini, ziyaretlerini memnun kalacak şekilde yapmasını sağlamaya yönelik. Bu anlamda ekiplerimiz tecrübeli ve yeterli sayıda. Her yıl bu temizliği yaptıkları için ciddi anlamda bir tecrübe birikmiş oldu. Geçen senelerde gördük ki İstanbul'un dışından, yurt dışından ziyaretçimiz geldi. Onlarda çok memnun kaldılar. O memnuniyetlerini inşallah artırmaya devam etmeyi düşünüyoruz." diye konuştu.

    CHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ