Sayısal Loto sonuçları, dün akşam İstanbul ve İzmir'den toplam 3 kişiyi milyoner etti. Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından alınan karar doğrultusunda Çarşamba ve Cumartesi günleri olmak üzere haftada 2 defa gerçekleştirilen Sayısal Loto'nun dün 1253. çekilişi yapıldı. Sayısal Loto'nun dün akşamki kazandıran rakamları ise şöyle:

SAYISAL LOTO SONUÇLARI - 14 EYLÜL: 01 - 06 - 12 - 15 - 19 - 26

Büyük İkramiye Kazanan İl/ İlçe: İSTANBUL / BAKIRKÖY - İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - İZMİR / KONAK

6 bilen kişi sayısı : 3
5 bilen kişi sayısı : 193
4 bilen kişi sayısı : 6.948
3 bilen kişi sayısı : 125.854


Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 1.035.671,10 TL
Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 4.066,10 TL
Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 85,05 TL
Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 12,45 TL

SAYISAL LOTO HAKKINDA

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun" olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri Genel Müdürlük ile Şube Müdürlüklerince (Şube Müdürlükleri 500.000 TL.'ye kadar) ödenmektedir...