Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Sayısal Loto sonuçları 2 Mart Cumartesi günü çekiliş sonuçları açıklandı. Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından Ankara'nın Balgat ilçesinde bulunan merkez binasında noter huzurunda her hafta Çarşamba ve Cumartesi günleri saat 21.15'te yapılıyor. Sayısal Loto çekiliş www.mpi.gov.tr adresi üzerinden canlı yayınlanıyor. Yaklaşık 15-20 dakika içerisinde ikramiye bilgileri kamuoyu ile paylaşılıyor.

SAYISAL LOTO SONUÇLARI 2 MART: 3-13-15-16-20-46

Sayısal Loto sonuçları açıklandı.

SAYISAL LOTO OYUNU NASIL OYNANILIR?

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

  • (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
  • (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
  • (6) bilenlere ise, ikramiyeleri Genel Müdürlük ile Şube Müdürlüklerince (Şube Müdürlükleri 500.000 TL.'ye kadar) ödenmektedir..

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

SAYISAL LOTO SONUÇLARI GEÇTİĞİMİZ HAFTA 27 ŞUBAT: 3 - 5 - 9 - 10 - 14 - 23

6 bilen kişi sayısı : 5. Devir Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 7.725.687,37 TL
5 bilen kişi sayısı : 132 Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 3.773,10 TL
4 bilen kişi sayısı : 6.749 Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 55,80 TL
3 bilen kişi sayısı :
111.041
Kişi başına düşen ikramiye tutarı:
9,50 TL