Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Sefer Görev Emri çıktı mı? Cumhurbaşkanı'ndan son dakika 'Sefer Görev Emri' açıklaması... Hemen sorgula!

    Sefer Görev Emri sorgulama hizmeti e-Devlet üzerinden yapılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Sefer Görev Emri" sözlerinden sonra milyonlarca kişi e-Devlet'e akın etti. PekiEmri sorgulama hizmeti e-Devlet üzerinden nasıl yapılır?

    CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DANSEFER GÖREV EMRİ AÇIKLAMASI

    Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te vatandaşlara seslendi. Erdoğan, Sefer Görev Emri için şunları söyledi:

    "İhtiyaç olduğu anda, bizler emir komuta zinciri içinde, hiç endişe etmeyin, sefer görev emri çıktığı anda başta şahsım olmak üzere hep birlikte yola çıkarız." dedi.

    SEFER GÖREV EMRİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

    REKLAM

    Sefer Görev Emri sorgulama hizmeti için ilk önce "https://giris.turkiye.gov.tr/" adresine girerek kullanıcı girişi yapmanız gerekir. Kullanıcı adınız ve e-Devlet şifrenizi giriniz.

    Anasayfada bulunan arama butonuna "sefer" yazmanız yeterli olacaktır. Buradan Sefer Görev Emri sorgulama sayfasına ulaşmanız mümkün olacaktır. Sefer yazdıktan sonra aşağıda ilk gelen arama sonucuna tıklamanız gereklidir.

    Sorgulama yaptığınız zaman "Sefer Görev Emri sorgulama" sonucunuz ekrana yansır. Herhangi bir görev emri yoksa bu şekilde uyarı alacaksınız.

    E-DEVLET GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ!

    SEFER GÖREV EMRİ NEDİR?

    Sefer Görev Emri, daha önceden askerlik görevini tamamlayan bireylerin, milli seferberlik gibi durumlarda yeniden askerlik görevine çağırılması anlamına gelmektedir. Sefer Görev Emri ile ilgili tüm duyurular Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılmaktadır.

    Haberi Hazırlayan: Mehmet Kılıç
    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ