Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Şehirler arası seyahat yasağı var mı? sorusu vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Koronavirüs tedbirleri kapsamında kısıtlamalar getirilirken gözler seyahat kısıtlamasına çevrildi. Peki Seyahat yasağı ile ilgili açıklama yapıldı mı? İşte İçişleri bakanlığı genelgesi...

ŞEHİRLER ARASI SEYAHAT YASAĞI VAR MI?

Gün itibariyle gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrası Şehirler arası seyahat yasağı da merak konusu oldu. Şehirler arası seyahat yasağı ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tedbirleri açıkladı. Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, "Alışveriş yerleri, berberler, restoranlar saat 10.00 ile 20.00 arası açık kalacak.

Sinemalar yıl sonuna kadar kapalı kalacak. Restoranlarda sadece paket servisi yapacak. Kıraathanelere bir süre ara verilecek. Şehirlerimizin ana cadde ve meydanlarındaki sigara içme yasağı sürecek" ifadelerini kullandı.

Erdoğan açıklamasına şöyle devam etti: "İl hıfzıssıhha kurulları bu uygulamayı genişletebilecek. Tüm bu hususlarla ilgili ayrıntılar İçişleri Bakanlığımızın genelgesinde yer alacak.

Hep birlikte fedakarlık yaparak inşallah bu salgın müsibetinin üstesinden gelerek sağlıklı ve huzurlu şekilde geleceğe bakacağız."