Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Ege Son dakika... 5 yaşında dehşeti gördü! "Dedemi baltayla parçaladılar!" - Haberler

    Uşak'ta müzisyen Mehmet Yobaz (49), 13 yıl önce kayboldu. Kayıp başvurusu üzerine güvenlik güçleri Yobaz'ı aradı. Ancak aradan geçen zamana rağmen Mehmet Yobaz'ın izine rastlanmadı. Mehmet Yobaz'ın torunu Seyhan Akduman (18), bu sabah emniyet müdürlüğüne giderek, dedesinin cinayete kurban gittiğini söyledi.

    "DEDEMİ BALTA İLE PARÇALADILAR"

    DHA'da yer alan habere göre o tarihte 5 yaşında olduğunu, dedesinin bir müzikholde garsonluk yapan Ayhan A. adlı kadınla birlikte yaşadığını anlatan Akduman, kadının Ekrem P. ile de ilişkisi olduğunu söyledi.

    "KUYUYA ATTILAR"

    Seyhan Akduman, Ayhan A. ile Ekrem P.'nin, dedesini, evde, baltayla gözleri önünde öldürdüklerini öne sürerek, "Beş yaşındaydım. Korktuğum için söyleyemedim. Sonra dedemin cesedini, 2. Şehitler Mezarlığı yanındaki boş arazide bulunan kuyuya attılar" dedi.

    İKİ ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

    Hemen harekete geçen polis, Mehmet Yobaz'ın cesedin atıldığı öne sürülen bölgeye gitti. Toplu konutlar yapılan bölgede, kuyuya rastlanmadı. Aradan geçen sürede kuyunun toprak dolmuş olma ihtimali üzerine bölgede kazı çalışması başlatıldı. Kazı çalışması sürerken, polis Ayhan A. ve Ekrem P.'yi gözaltına aldı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ