Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Muğla'nın Bodrum ilçesindeki Gümbet Koyu’ndan teknesi ile Akvaryum Koyu’na gitmek için yola çıkan bir vatandaş, camgöz olduğu tahmin edilen yaklaşık bir metre uzunluğundaki balığı fark etti. Bir süre sonra çevredeki vatandaşlar da balığı görüp izlemeye başladı. Daha sonra iki kişi bir sandala binerek köpek balığının peşine düştü.

MIZRAĞI DEFALARCA SAPLADILAR

İHA'da yer alan habere göre şüphelilerden biri eline aldığı mızrağa benzer bir cismi, sığ sudan çıkmaya çalışan balığa saplamaya başladı. 10 dakika boyunca sandalla balığın peşinde dolaşan 2 kişi, işkence eder gibi balığa mızrağı ardı ardına sapladı. O anları saniye saniye cep telefonu ile kaydeden vatandaş ise şaşkınlığını gizleyemedi. Kimi vatandaşlar, balığın işkence edilir biçimde öldürülmesine tepki gösterdi.

"ÖLDÜRÜP KIYIYA ÇIKARDILAR"

Yaşananları saniye saniye kaydeden vatandaş ise yaptığı açıklamada, “Biz ailemizle Akvaryum Koyu’na gidiyorduk ve kıyıya yakın bir yerde balığı fark ettik. Daha sonra bölgedeki balıkçı olduğunu tahmin ettiğim bir vatandaş da balığı fark etti. Bunlar daha sonra bir mızrakla geldiler. Mızrağı hayvana saplamaya çalıştılar. Birkaç defa denediler, hayvanı yaraladılar. En sonra mızrağı tam sapladılar ve hayvan kaçamadı. Teknede ailem de vardı, onlar daha fazla bakmaya dayanamadı ve ayrılmak zorunda kaldık. Biz tam ayrılırken hayvanı karaya çıkardıklarını gördüm” diye konuştu.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri