Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Damada düğünde pompalı tüfek taktılar!
0:00 / 0:00
İHA

İstanbul'da geçtiğimiz pazar günü Beylikdüzü Gürpınar’da bulunan bir düğün salonunda insanı şaşkına çeviren bir olay meydana geldi.

AİLELER BÜYÜK ŞOK YAŞADI

İHA'da yer alan son dakika haberine ve iddiaya göre, Muş ve Erzurumlu iki ailenin çocukları dünya evine girdikleri mutlu günde büyük şok yaşadı.

'POMPALI'YA KIRMIZI KURDELE BAĞLADI

Takı merasimi başladığı sırada damadın arkadaşlarından biri kırmızı kurdele ile bağladığı silahı damadın boynundan geçirdi.

"ŞEYTAN DOLDURMASIN" ALKIŞI

Merasim sunumunu yapan kişi ise, “Şeytan doldurmasın, şöyle güzel bir alkış alabilir miyiz?” demesiyle salonda büyük alkış koptu.

GELİNİN SURATI ASILDI

Damat ve arkadaşları ise hatıra pozu çekilmekten geri kalmadı. Bu sırada gelinin suratının asıldığı görüldü. Düğün daha sonra halay çekilerek sorunsuz bir şekilde dağıldı.

GÖZALTINA ALINDILAR

Öte yandan, düğün salonunda takı olarak pompalı tüfek takılmasına ilişkin görüntüler sosyal medyada yayınlanınca polis çalışma başlattı. Ekipler, görüntülerdeki damat İ.M. ve tüfeği takan O.İ.D.'yi gözaltına aldı.

PARA CEZASI VE TÜFEĞE EL KOYULDU

Polis, kişilere 944'er lira cezai işlem uygularken tüfeğe el koydu. Ayrıca, salgın tedbirlerine uymayan salonun sahibine 3 bin 469 para cezası kesildi ve ruhsatsız faaliyet gösterdiği için idari işlem başlatıldı.

ŞOKE EDEN SÖZLER

Düğünde arkadaşına pompalı tüfek takan Onur İlkan Demirkol ise, İHA'ya konuştu. Silahı taktığı için pişman olmadığını söyleyen Onur İlkan Demirkol, "Evet ben taktım. Bizde geleneksel olarak ayva, elma, emzik takarlar. Biz de pompalı tüfek düşündük şaka olarak taktım. Sosyal medyaya düşmüş yanlış yorumlamışlar. Pişman değilim. Aklım hâlâ yapamadıklarımda.

"SİLAHI TESLİM ETTİM"

Silah emniyette. Para cezası kesildi 944 lira. Damada para da taktım, cezayı da ödedim. Karakoldan aradılar silahı teslim ettim. Damat kabul etmedi iade etti. 'Bu büyük dedi' bana. Kötü bir şey yok. Şiddete biz de karşıyız. Şaka amaçlıydı" dedi.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.