Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika Son dakika: BBP lideri Destici trafik kazası geçirdi! Durumu iyi
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Seçim çalışmaları için Tokat'ta bulunan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, geçirdiği trafik kazası sonucu yaralandı.

    Vali Numan Hatipoğlu, AA muhabirine, Reşadiye ilçesinde mitinge katılacak Destici'nin içinde bulunduğu aracın, ilçeye 15 kilometre mesafede kaza yaptığını belirtti.

    Hatipoğlu, Destici'nin yaralandığını ve Reşadiye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığını, genel durumunun iyi olduğunu aktardı.

    Kazada, Destici ile araçta bulunan 3 kişi de yaralandı.

    "DURUMU İYİ"

    BBP Reşadiye İlçe Başkanı Kemal Seylek, Destici'nin genel durumunun iyi olduğunu söyledi. Seylek, "Genel Başkanımız Mustafa Destici'nin içinde bulunduğu minibüs, ilçe yakınlarında kaza yaptı. Başkanımızın durumu iyi. Tedavileri için Tokat'a sevk edildi." dedi.

    REKLAM

    Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve partililer hastaneye gelip Destici ile beraberindekilerin sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Vali Numanoğlu, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, Destici ve diğer yaralıların durumlarının iyi olduğunu söyledi.

    BBP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ŞAFAK ÇOMAKLI'DAN AÇIKLAMALAR

    BBP Genel Başkan Yardımcısı Şafak Çomaklı, gazetecilere yaptığı açıklamada, 31 Mart 2024 yerel seçim çalışmaları kapsamında Sivas'ta proje tanıtım programı gerçekleştiren genel başkan Mustafa Destici'nin seçim çalışmalarını yürütmek üzere Tokat'a hareket ettiğini söyledi.

    Destici ve beraberindekileri taşıyan aracın savrularak bariyerlere vurması sonucu kazanın meydana geldiğini belirten Çomak, "Kazada Sayın Genel Başkanımız Mustafa Destici'nin ayağında çatlak ve kafa bölgesinde yaralanmalar oluşmuştur. Yine genel Başkanımız ile birlikte araçta bulunan Genel Başkan Yardımcımız Uğur Bulut, Tokat İl Başkanımız Mustafa Omalar, Özel Kalem Müdürümüz Kenan Gökçen, koruma polisimiz Mustafa Demirci ve makam şoförümüz Murat Öksüz'de ise çeşitli kırık ve ezikler oluşmuştur." dedi. Çomak, şöyle devam etti:

    "Araçta bulunan Sayın Genel Başkanımız ve beraberindeki heyetine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, kazanın daha vahim sonuçlar doğurmamasına şükrediyoruz. Bu vesileyle genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'ye geçmiş olsun dileklerini ileten başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmak üzere, siyasi partilerimizin genel başkanlarına, İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya'ya, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ve diğer bakanlarımıza, Tokat milletvekillerimize, Tokat Valimize, devlet erkanına, partililerimize, alperenlerimize ve ekran başında dualarını eksik etmeyen aziz milletimize, Türk ve İslam dünyasına Büyük Birlik Partisi camiası olarak teşekkür ediyoruz. Genel Başkanımız şu an müşahede altında olup doktorlarımızın son incelemeleri ve verecekleri rapor doğrultusunda hareket edeceğiz."

    ERDOĞAN'DAN GEÇMİŞ OLSUN TELEFONU

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları için gittiği Tokat'ta trafik kazası geçiren Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ile telefonda görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

    YERLİKAYA'DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

    İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Tokat Reşadiye yakınlarında trafik kazası geçiren Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici’ye BBP Tokat İl Başkanı Sayın Mustafa Omalar’a, aracın şoförü ve Sayın Destici’nin koruma polisine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Sayın Destici tetkik ve tedavi için Tokat Devlet Hastanesine intikal etmektedir" dedi.

    ÖZGÜR ÖZEL'DEN PAYLAŞIM

    CHP Genel Başkanı Özgür Özel de, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'ye, geçirdiği trafik kazası nedeniyle geçmiş olsun dileğini iletti. Özel, sosyal medya hesabındaki paylaşımında, "Tokat Reşadiye'de trafik kazası geçiren Büyük Birlik Partisinin Sayın Genel Başkanı Mustafa Destici'ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." ifadesini kullandı.

    ÖNERİLEN VİDEO
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ